20 listopada 2008
Mazowsze: kierunek kultura
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki ogłosiło konkurs, którego celem jest wzmocnienie atrakcyjności Mazowsza jako kierunku turystyki kulturalnej.

W szczególności Konkurs służy:

A. Nagrodzeniu inicjatyw, które w innowacyjny sposób budują zainteresowanie lokalną kulturą regionu poza jego granicami i tym samym przyczyniają się do promocji Mazowsza;

B. Nagrodzeniu inicjatyw, które w innowacyjny sposób wykorzystują miejscowe tradycje historyczne i dziedzictwo kulturowe i przyczyniają się do powstania nowych produktów kulturalnych;

C. Nagrodzeniu osób i instytucji, które w szczególny sposób wspierają rozwój lokalnej kultury na Mazowszu i jako takie zasługują na tytuł Mecenasa Kultury Mazowsza.

Do udziału w Konkursie mogą być zgłaszane przedsięwzięcia prowadzone przez samorządowe instytucje kultury (biblioteki, domy kultury, instytucje kulturalne, muzea, świetlice, szkoły itp.) oraz organizacje pozarządowe lub grupy obywateli, niezależnie od ich statusu prawnego. Inicjatywy nominowane w niniejszym Konkursie mogą być zgłaszane w następujących kategoriach:

1. Najciekawsza inicjatywa wykorzystania istniejącego miejsca, wydarzenia lub produktu kulturalnego jako atrakcyjnego narzędzia promocji regionu – w kategoriach:

* Inicjatywy realizowane (A)
* Koncepcje planowane, ale dotychczas nie zrealizowane (B)

2. Mecenas Kultury na Mazowszu

W Konkursie nie mogą być zgłaszane przedsięwzięcia inicjowane lub prowadzone przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki. Osobą nominującą w Konkursie może być osoba fizyczna lub instytucja. Jedna osoba nominująca może zgłosić nie więcej niż trzy inicjatywy, po jednej dla każdej z kategorii.

Nominowane inicjatyw muszą być przesłane na Formularzu Nominacyjnym udostępnionym przez Centrum na stronie internetowej www.mckis.waw.pl w zakładce Konkursy, w nieprzekraczalnym terminie do 15 stycznia 2009 adres:

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
ul. Elektoralna 12
z dopiskiem na kopercie „Konkurs Mazowsze: kierunek kultura”

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 15.02.2009 r.