21 listopada 2008
W daleki świat z Legionowa!
Już od marca przyszłego roku dzięki wspólnym staraniom władz miasta i powiatu w Legionowie znów będą zatrzymywać się pociągi dalekobieżne.

Przypomnijmy: połączenia kolejowe tego typu zostały w Legionowie zlikwidowane w związku z remontem torów. Jednak samorządowcy nie ustawali w wysiłkach, aby je przywrócić. Ich starania zostały w końcu uwieńczone sukcesem. Wczoraj w siedzibie PKP Intercity odbyło się spotkanie wiceprezydenta Legionowa Piotra Zadrożnego i wicestarosty Janusza Kubickiego z członkiem zarządu spółki Markiem Nitkowskim. Ustalono na nim, że od marca przyszłego roku z Legionowa będziemy znów mogli pojechać w dalszą, niż do stolicy, podróż: do Kołobrzegu, Krakowa, Lublina i Gdyni. Będzie to możliwe, gdyż przystanek u nas będą miały pociągi Tanich Linii Kolejowych o wdzięcznych nazwach „Czartoryski” (relacji Lublin – Gdynia i Gdynia – Lublin) oraz „Pobrzeże” (relacji Kraków – Kołobrzeg i Kołobrzeg – Kraków).

To świetna informacja dla mieszkańców powiatu legionowskiego i niewątpliwy sukces lokalnych samorządowców, gdyż decyzje takie udało się uzyskać mimo trwającego remontu torów kolejowych.