17 listopada 2008
Świąteczne obchody z Zegrza
Udział kompanii honorowej oraz muzyków Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Zegrzu jak co roku uświetnił obchody Święta Niepodległości, które odbywały się na rynku głównym w Serocku.

Uroczystość rozpoczęła się od uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Anny. Mszę celebrował Kś. Dziekan Jan Kasiński

W nabożeństwie udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz reprezentanci wojska w osobach Dowódcy Garnizonu Zegrze ppłk Marka Stolarza, szefa wydziału dydaktycznego CSŁiI ppłk. Mirosława Pakuła oraz z-cy komendanta Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Zegrzu mł. chor. sztab. Janusza Wnukowskiego. Nie zabrakło również licznie zgromadzonych parafian, a szczególnie młodzieży oraz pocztów sztandarowych licznych instytucji regionalnych.

Po zakończonej mszy świętej uczestnicy przemaszerowali na rynek główny w Serocku, gdzie pod ścianą ratusza przy wmurowanej tablicy pamiątkowej, upamiętniającej bohaterów walk o wolność i niepodległość rozpoczął się apel poległych. W apelu udział wzięli mieszkańcy oraz młodzież. Po odczytaniu apelu poległych oraz oddaniu salwy honorowej rozpoczęło się składanie kwiatów pod pamiątkową tablicą. Złożenia wieńców dokonały władze samorządowe, reprezentanci wojska oraz przedstawiciele innych instytucji biorących udział w obchodach.

Po zakończeniu obchodów Święta Niepodległości podziękowania dla mieszkańców oraz zaproszonych gości złożył Burmistrz Miasta i Gminy Serocka Pan Sylwester Sokolnicki.

Przez cały czas trwania uroczystości udostępnione było stoisko promocyjne wystawione wspólnie przez Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Zegrzu. Ostatnim punktem zakończenia uroczystości był pokaz sztucznych ogni przy akompaniamencie muzyków CSiŁ pod kierownictwem sierż. sztab. Krzysztofa Pawlaka.

Występ orkiestry ze Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Zegrzu