9 stycznia 2006
WOŚP znów zagrała
Na terenie Powiatu Legionowskiego w niedzielę (08.01) odbyło się szereg imprez, z których całkowity dochód został przekazany na wsparcie WOŚP Jurka Owsiaka.

Pamiątkowy dyplom
Po raz kolejny w XIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyło się Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie oraz Zespół Szkół przy ul. Zegrzyńskiej 3 w Legionowie. Na basenie przy Zespole Szkół przy ul. Królowej Jadwigi odbyło się VIII Grand Prix w pływaniu, które było imprezą towarzyszącą Finałowi Orkiestry.

Pracownicy Starostwa jak zwykle czynnie brali udział we wszelkich inicjatywach. O godzinie 11.45 w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej rozegrano mecz Starostwo Powiatowe - Urząd Miasta Legionowo. W tym roku szczęście sprzyjało drużynie Powiatu, która pokonała Urząd Miasta we wszystkich setach. W nagrodę pracownicy Starostwa otrzymali od Dyrektora Szkoły Pani Brygidy Wagner - Konstantynowicz pamiątkowy dyplom. Następnie dwóch pracowników Powiatu, Piotr Kwitowski oraz Marcin Dembowski, wzięło udział w pływackim wyścigu VIP-ów i sponsorów na basenie Zespołu Szkół przy ul. Królowej Jadwigi w Legionowie zajmując kolejno drugie oraz trzecie miejsce. Orkiestra sprzyjała więc w tym roku nie tylko dzieciom, na których kwestowało około 120 tys. wolontariuszy, ale również Starostwu Powiatowemu, którego pracownicy udowodnili, że potrafią godnie walczyć i wygrywać. Podsumowując XIV Finał WOŚP można niewątpliwie uznać go za sukces finansowy i organizacyjny. Na koncie WOŚP na godzinę 1 rano było ponad 24 mln. zł. Zebranie tak imponującej kwoty było możliwe m.in. dzięki wystawieniu na licytację wielu niecodzinnych przedmiotów, m.in. notatek Jurka Owsiaka, kompasu Mateusza Kusznierewicza, piłki z autografami zawodników turyńskiego klubu Juventus czy maskotki PiS z kampanii wyborczej - kota Sylwestra, którą na aukcję przekazał premier Kazimierz Marcinkiewicz.