27 sierpnia 2008
Święto Plonów
Już drugi raz delegacja powiatu legionowskiego weźmie udział w dożynkach, które tym razem odbędą się w niedzielę (31.08) w Zwoleniu.

Jak powszechnie wiadomo Dożynki to Święto Plonów dlatego delegacja naszego samorządu uda się do Zwolenia z okazałym wieńcem wykonanym z kłosów rozmaitych zbóż, dziko rosnących roślin, polnych kwiatów oraz z chlebem upieczonym specjalnie na tą okazję z mąki z tegorocznych zbóż.

Wieniec, z którym delegacja będzie reprezentowała powiat zdobył II miejsce w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w Siennicy dlatego liczymy na powtórzenie tego sukcesu.

Program dożynek w Zwoleniu jest następujący:

9.30 – zbiórka delegacji
10.15 – przemarsz na stadion w Zwoleniu
10.45 – musztra paradna w wykonaniu miejskiej orkiestry dętej
11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Radomskiej Zygmunta Zimowskiego
13.00 – oficjalne rozpoczęcie uroczystości dożynkowych
13.30 – ceremonia wręczania i dzielenia chlebem
14.30 – wystąpienia okolicznościowe
15.30 – wręczenie odznaczeń państwowych
17.00 – występ zespołu pieśni i tańca „MAZOWSZE”
18.15 – koncert zespołu ZEMOLLEM
19.40 – koncert zespołu UNIVERSE