22 lutego 2006
Dzień Europejski
We wtorek 21.02.2006 r.w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie odbyły się obchody Dnia Europejskiego, poświęcone krajom nadbałtyckim: Litwie, Łotwie i Estonii.

Dzień Europejski jest już tradycją w tej szkole.Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami.
Pierwszym punktem odchodów był quiz na temat edukacji w Europie i instytucji europejskich, który przygotowały p. Renata Tomaszewska - wicedyrektor i p. Anna Gogolewska - nauczycielka historii.Kolejnym zadaniem było przygotowanie gazetki na temat wybranego kraju europejskiego, a w tym prezentacja flagi, symboli narodowych,stolicy, głównych miast,położenia geograficznego oraz kultury. Poszczególne zadania zostały ocenione przez komisje, składającą się z nauczycieli tej szkoły.Po czym ogłoszone zostały wyniki. Zwycięzkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Głównymi organizatorkami tegorocznych obchodów były p. Agnieszka Budna - nauczycielka języka angielskiego i p. Krystyna Kubiak - nauczycielka podstaw przedsiebiorczości.