30 lipca 2008
Praca dla księgowych
Dyrektor legionowskiej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej poszukuje głównego księgowego. Aplikacje można składać do 18 sierpnia br.

Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Legionowie
ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy :

Główny księgowy
w wymiarze ½ etatu
Umowa od 1 września 2008 r.

Termin składania dokumentów: do dnia 18 sierpnia 2008 r.

1.Wymagania niezbędne:

- obywatelstwo polskie,
- pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych, nie był prawomocnie skazany za przestępstwa: przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo karne skarbowe,
- wykształcenie wyższe ekonomiczne oraz co najmniej 3-letnia praktyka w księgowości lub wykształcenie średnie, policealne lub pomaturalne o kierunku rachunkowość i co najmniej 6-letnia praktyka w księgowości,
- brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku urzędniczym.
- biegła znajomość obsługi komputera w środowisku Windows,
- znajomość pakietu Microsoft Office (Word, Excel)
- znajomość programu Płatnik, Budżet i Płace,
- wiedza i doświadczenie z zakresu finansów publicznych, oraz ustawy o rachunkowości, a także znajomość ustawy o zasadach wynagradzania pracowników samorządowych,
- znajomość rachunkowości budżetowej,
- samodzielność i operatywność,
- zaangażowanie i dyspozycyjność,
- umiejętność analitycznego myślenia,
- komunikatywność

2. Wymagania dodatkowe:
- Doświadczenie na podobnym stanowisku.

3. Zakres wykonywanych zadań:
- prowadzenie budżetu jednostki,
- sporządzanie w pełnym zakresie sprawozdań budżetowych, oraz bilansu jednostki,
- sporządzanie list płac oraz rozliczanie z ZUS i US,
- bieżące księgowanie dokumentów

4. Wymagane dokumenty
a) życiorys (CV),
b)list motywacyjny,
c) kopie dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganego wykształcenia, kopie dokumentów ukończonych kursów podnoszących kwalifikacje oraz kopie dokumentów potwierdzających wymagany staż pracy,
d)kserokopia dokumentu stwierdzającego tożsamość,
e) oświadczenie o korzystaniu w pełni z praw publicznych i o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie,
f)oświadczenie o niekaralności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych w trybie ustawy z dnia 17.12.2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz.U. z 2005 r. Nr 14, poz.114 z późn.zm.)
g)oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) w celu przeprowadzania konkursu na stanowisko głównego księgowego.

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w siedzibie Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Legionowie lub pocztą na adres: Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna, 05-120 Legionowo, ul. Jagiellońska 2 z dopiskiem: „Konkurs na stanowisko Główny Księgowy” w terminie do dnia 18 sierpnia 2008 r.
Dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie z podanym adresem do korespondencji i numerem telefonu kontaktowego.

Aplikacje, które wpłyną do Poradni po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data wpływu dokumentów do Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Legionowie).

Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Legionowie (www.bip.powiat-legionowski.pl) oraz na tablicy informacyjnej w siedzibie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 2.

Grażyna Okarska