31 lipca 2008
Wzorcowe porozumienie
Preludium do dzisiejszej sesji rady powiatu było uroczyste przypieczętowanie porozumienia, dzięki któremu powstaną dwie ważne dla mieszkańców inwestycje.

Gośćmi dzisiejszego posiedzenia rady powiatu byli Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej gen. Ryszard Psujek, włodarze wszystkich gmin powiatu legionowskiego, przedstawiciele rady gminy Jabłonna oraz szefowie Komendy Powiatowej PSP w Legionowie. Ich obecność wiązała się z uroczystym przypieczętowaniem zawartego pomiędzy powiatem legionowskim, gminą Jabłonna, miastem Legionowo, Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej i Wojewodą Mazowieckim porozumienia, dzięki któremu legionowska strażnica Komendy Powiatowej PSP zostanie unowocześniona i rozbudowana. To inwestycja niezwykle ważna dla bezpieczeństwa mieszkańców całego powiatu legionowskiego, którym służy legionowska jednostka państwowej straży pożarnej. Dzięki wspomnianemu porozumieniu możliwa będzie realizacja jeszcze jednego ważnego przedsięwzięcia – budowa gimnazjum w Chotomowie. W przeciwieństwie do wielu gmin w Polsce, dynamicznie rozwijająca się gmina Jabłonna notuje w ostatnich latach znaczący wzrost liczby uczniów. Obecnie funkcjonujące na jej terenie placówki oświatowe osiągnęły już granice swojej „pojemności” i budowa kolejnej jest zadaniem priorytetowym dla władz samorządowych tej gminy.

Foto
Wojewoda Jacek Kozłowski podpisał dwa zarządzenia, umożliwiające realizację wzorcowego - jak je określił - porozumienia. Po prawej: gen. Ryszard Psujek.

Wojewoda Jacek Kozłowski przekazując staroście legionowskiemu dwa zarządzenia, umożliwiające przekazanie odpowiednich nieruchomości pod te dwie kluczowe inwestycje stwierdził, że zawarte między gminami Jabłonna i Legionowo, strażą pożarną i wojewodą porozumienie jest wzorcowe. - Jego podpisanie było możliwe jedynie dzięki temu, że wszystkie jego strony z równą determinacją i zaangażowaniem dążyły do celu. - powiedział. Przedstawiciele samorządów uczestniczących w porozumieniu, zarówno starosta, prezydent Legionowa, jak i wójt Jabłonny zgodnie podkreślali, że ich działania nie przyniosłyby zapewne tak szybko i tak zadowalających wszystkie strony efektów, gdyby nie zrozumienie problemów, zaangażowanie i umiejętność stworzenia dobrego klimatu do ich rozwiązania, jakim wykazał się Jacek Kozłowski.
Foto
W tak ważnym dla powiatu wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich gmin i Komendy Powiatowej PSP

Strażnica legionowskiej PSP zostanie rozbudowana dzięki otrzymaniu działki sąsiadującej z obecną siedzibą straży, natomiast chotomowskie gimnazjum powstanie na działce o powierzchni ok. 2,5 ha, zlokalizowanej przy ul. Kisielewskiego w Chotomowie, przy granicy z Jabłonną.
Foto
Uroczyste przekazanie zarządzeń Wojewody Mazowieckiego. Od lewej: prezydent Roman Smogorzewski, starosta Jan Grabiec, wójt Olga Muniak, wojewoda Jacek Kozłowski i gen. Ryszard Psujek

Jan Grabiec podziękował też wojewodzie za przychylność i wsparcie, jakim obdarza powiat legionowski w wielu przedsięwzięciach, dzięki czemu przyczynia się do stworzenia lepszych warunków rozwoju dla naszego regionu. W imieniu lokalnej społeczności wyraził nadzieję, że ta dobra współpraca będzie trwała z korzyścią dla mieszkańców powiatu.