25 lipca 2008
Mazowsze górą
17 lipca br. „Rzeczpospolita” już po raz dziesiąty przedstawiła ranking najlepszych gmin w Polsce. W tegorocznej edycji znalazło się 25 mazowieckich gmin.

Kapituła Rankingu pod przewodnictwem prof. Jerzego Buzka wyróżniła samorządy, które najlepiej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia mieszkańców, zgodnie z regułami odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego, aktywnie pozyskują fundusze z Unii Europejskiej, współpracują z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, a także potrafią przyciągnąć inwestorów.

W kategorii gmin miejskich i miejsko – wiejskich najlepszą lokatę otrzymał, podobnie jak w ubiegłym roku, Józefów, który znalazł się na 9 miejscu. Dalej uplasowały się: Grodzisk Mazowiecki, Łomianki, Legionowo, Sulejówek, Żyrardów, Milanówek, Marki, Gostynin, Serock, Halinów, Tarczyn, Nowy Dwór Mazowiecki i Myszyniec.

opracowano korzystając ze strony www.mazovia.pl