24 lipca 2008
Rowerowe 24 godziny
Czasem mawiamy, że ktoś ma swoje pięć minut. W najbliższy weekend rowerzyści będą mieli w Wieliszewie swoje... 24 godziny!

26 - 27 lipca w Wieliszewie nad jeziorem Zegrzyńskim odbędzie się 24-godzinny maraton Mazovia 24h. Synoptycy zapewniają, że tym razem razem pogoda nie spłata figla uczestnikom i organizatorom tej długo oczekiwanej imprezy.

Trasa maratonu wiedzie po najbardziej malowniczych zakątkach rezerwatu Wieliszewskie Łęgi, wzdłuż rzeki Narwii, przez okoliczne łąki i lasy. Wyścig będzie okazją, aby się przekonać, że jest zupełnie inna za dnia, w środku nocy i o świcie. Nawet przy wielokrotnym jej pokonywaniu jest wciąż tak samo atrakcyjna, zmienia się bowiem oświetlenie, nastrój i towarzystwo. Nie jest szczególnie wymagająca technicznie, można więc będzie ją pokonywać nawet będąc bardzo zmęczonym.

Do dyspozycji zawodników organizatorzy przygotowali pokoje w internacie na terenie miasteczka (3, 4 i 5 osobowe z pościelą - 30 zł od osoby), świetlicę z telewizorem i lodówką do dyspozycji, miejsce do spania na materacach z własnym śpiworem w hali sportowej (z dostępem do toalet i pryszniców) oraz pole namiotowe. Nie zabraknie również bufetu regeneracyjnego, czynnego 24 godziny oraz dwóch ciepłych posiłków. Na każdego uczestnika czeka specjalna koszulka t-shirt Mazovia 24h Marathon 2008.

Pamiętaj: jeśli chcesz przeżyć coś naprawdę ekstremalnego, jeśli chcesz sprawdzić na co Cię stać, wystartuj w maratonie 24-godzinnym! Jedź w pojedynkę, albo ze sprawdzonymi przyjaciółmi w drużynach dwu- lub czteroosobowych. Tego, co tutaj przeżyjesz nie zapomnisz nigdy!

Urząd Gminy Wieliszew, Stowarzyszenie "Zielony Szlak" wraz magazynem rowertour zapraszają w sobotę w samo południe na start do Wieliszewa nad jeziorem Zegrzyńskim.

Źródło: www.wieliszew.pl