22 lipca 2008
Zostań policjantem!
Komendant Stołeczny Policji w Warszawie ogłasza rozpoczęcie nowej procedury doboru Kandydatów do służby w Komendzie Stołecznej Policji.

Planowane są przyjęcia do służby w następujących terminach: 28 lipca 2008 r., 29 września 2008 r. i 1 grudnia 2008 r. w następujących jednostkach: Komendy Rejonowe Policji: I, II, III, IV, V, VI, VII oraz Komendy Powiatowe Policji w: Grodzisku Mazowieckim, Legionowie, Otwocku, Piasecznie, Pruszkowie, Wołominie, Mińsku Mazowieckim, Nowym Dworze Mazowieckim, w Starych Babicach dla powiatu Warszawskiego Zachodniego, Komenda Stołeczna Policji.

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:
- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii
- niekarany i korzystający z pełni praw publicznych
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować
- posiadający uregulowany stosunek do służby wojskowej (dotyczy mężczyzn).

OSOBY ZAINTERESOWANE PEŁNIENIEM SŁUŻBY W POLICJI POWINNY ZŁOŻYĆ KOMPLET DOKUMENTÓW W CENTRUM DOBORU KADR KOMENDY STOŁECZNEJ POLICJI W WARSZAWIE AL. SOLIDARNOŚCI 126 (OD PONIEDZIAŁKU DO CZWARTKU W GODZINACH OD 9.00 DO 15.30.)

WYMAGANE DOKUMENTY:
- podanie o przyjęcie do służby w Policji
- wypełniony kwestionariusz osobowy
- odręcznie napisany życiorys
- dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie - oryginały dokumentów do wglądu)
- książeczka wojskowa, jeżeli kandydat objęty jest ewidencją wojskową (do wglądu )
- ankieta bezpieczeństwa osobowego
- świadectwa pracy.

Wypełnioną ankietę bezpieczeństwa osobowego i świadectwa pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby kandydat składa w terminie i miejscu wyznaczonym w toku postępowania kwalifikacyjnego.

Formularz kwestionariusza osobowego i ankiety bezpieczeństwa osobowego można pobrać w Komendzie Stołecznej Policji, komendach powiatowych i rejonowych Policji lub każdej innej jednostce Policji na terenie kraju.

MILE WIDZIANI BĘDĄ KANDYDACI DO SŁUŻBY W POLICJI POSIADAJĄCY:
- wykształcenie wyższe, zwłaszcza prawnicze
- kwalifikacje w zawodach elektronik , elektrotechnik
- udokumentowaną znajomość języków obcych

INFORMACJE DOTYCZĄCE PROCEDURY KWALIFIKACYJNEJ DOSTĘPNE SĄ:
- na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji (http://www.policja.waw.pl)
- w "Informatorze dla kandydatów do służby w Policji" dostępnym w każdej jednostce Policji.
- w siedzibie sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr al. Solidarności 126 w Warszawie tel. (022) 603 65 68 lub (022) 603 75 38.

Podstawę prawną procedury kwalifikacyjnej stanowi rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 30 sierpnia 2007 roku w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji (Dz.U. Nr 170, poz. 1202).

Złożone dokumenty nie będą odsyłane.

Limity przyjęć dla Komendy Stołecznej Policji dot. doboru w lipcu, wrześniu, grudniu zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji: www.policja.waw.pl

Źródło: www.mazovia.pl