21 lipca 2008
Kręcą w powiecie...
Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie oraz Państwowy Instytut Sztuki Filmowej podjęły decyzję o nakręceniu jednej ze scen do filmu Obywatel NN na terenie Powiatu Legionowskiego.

Coraz częściej tereny powiatu legionowskiego stają się planem filmowym dla wytwórni filmowych. Tym razem Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie oraz Państwowy Instytut Sztuki Filmowej podjęły decyzję o nakręceniu w Legionowie jednej ze scen do filmu Obywatel NN w reżyserii Feliksa Falka. Zdjęcia do nowo realizowanej produkcji były wykonane w pobliżu budynku Regionalnego Centrum Opiekuńczego Caritas przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej. W bieżącym roku na terenie Domu Pomocy Społecznej "Kombatant" w Legionowie kręcone były sceny do serialu Pitbull emitowanego przez Telewizję Publiczną. Regularnym plenerem dla filmowców jest również rynek miejski w Serocku oraz tereny położone wokół Jeziora Zegrzyńskiego.