27 czerwca 2008
Poradnictwo obywatelskie na Mazowszu
Stowarzyszenie Centrum Informacji Społecznej CIS zaprasza organizacje pozarządowe z terenu powiatu legionowskiego do włączenia się w program rozwoju poradnictwa obywatelskiego na Mazowszu.

Placówki świadczące poradnictwo obywatelskie to Biura Porad Obywatelskich, zrzeszone w Związku Biur porad obywatelskich. Ich sieć rozwija się w Polsce od 12 lat, ale wciąż na mapie kraju istnieją "białe plamy", które Stowarzyszenie CIS chce zapełnić. Dlatego też legionowskie starostwo wspomaga stowarzyszenie w rozpropagowaniu tej idei wśród organizacji pozarządowych na terenie powiatu legionowskiego i zapraszaniu ich do tworzenia Biur Porad Obywatelskich (BPO).

Stowarzyszenie CIS jest jedną z nielicznych organizacji, oferujących ludziom rzetelne, sprawdzone oraz bezpłatne porady, udzielane przez profesjonalnych, przeszkolonych doradców. Poradnictwo obywatelskie ma na celu pomoc osobom i rodzinom, bez względu na status społeczny, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, ponieważ nie znały swych praw albo ich prawa nie były respektowane. BPO pomagają zarówno w małych, jak i dużych problemach (rodzinnych, mieszkaniowych, ubezpieczeniowych, związanych z zadłużeniem). Za każdym razem doradcy zwracają szczególną uwagę na zdobycie wiedzy i umiejętności przez klientów tak, aby w przyszłości w analogicznych sytuacjach potrafili sobie samodzielnie poradzić.

Stowarzyszenie CIS oferuje organizacjom pozarządowym, które podejmą się organizacji Biura Porad Obywatelskich, pomoc organizacyjną i merytoryczną. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.warszawa.bpo.engo.pl lub uzyskać pod numerem telefonu 022 828 12 95. Możliwy jest też kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres bpo@free.ngo.pl.