23 czerwca 2008
Sala historyczna o Serocku - pomóż ją utworzyć
Otwarcie sali historycznej w remizie w woli Kiełpińskiej planowane jest na wrzesień br. Władze Serocka proszą o pomoc w jej uruchomieniu i wyposażeniu.

"Historia Serocka sięga średniowiecza. Jego zabytki „przemawiają” głosem świadków przeszłości. Wsłuchani w ten głos chcemy powołać do istnienia „salę historyczną” – miejsce, w którym zgromadzimy pamiątki związane z gminą Serock.

Foto

Potrzebujemy jednak pomocy i zaangażowania ze strony mieszkańców i tych z Państwa, którzy posiadają pamiątki historyczne związane z Miastem i Gminą Serock, także z historią ruchu strażackiego. Odpowiedzialni za naszą „małą ojczyznę”, za jej historię i tożsamość prosimy o przekazanie bądź wypożyczenie pamiątek. Do każdego eksponatu dołączona zostanie metryczka z opisem pamiątki i nazwiskiem darczyńcy (lub osoby wypożyczającej).

Pamiątki i fotografie prosimy przynosić do pokoju nr 2 Urzędu Miasta i Gminy w Serocku. Potrzebnych informacji udziela referat Administracji i Promocji (pokój nr 2), pod nr tel. 022 782 88 43.
adres mailowy: marketing@serock.pl".

Źródło: http://www.serock.pl/467-44aa3b205f4d9-8774-p_1.htm