20 czerwca 2008
Wieliszewscy kibice w Austrii
Grupa reprezentująca Gminę Wieliszew powróciła z Euro 2008

Godnie reprezentowali gminę Wieliszew
Kibice wspierali Polskę podczas jej meczów z Niemcami w Klagenfurcie i Austrią w Wiedniu. „Do końca życia zapamiętam atmosferę na stadionie, gdy grali Mazurka Dąbrowskiego” – powiedział Józef Borzewski (wieliszewski radny) opisując wrażenia z pobytu na Euro 2008.

Co prawda start polskich piłkarzy w mistrzostwach zakończył się niepowodzeniem, ale postawa naszych kibiców, którzy bez względu na wyniki sportowe do końca wspierali reprezentację Kraju, była wzorowa. Na każdym kroku udowadniali, że cenią ducha fair play, rywali traktują z szacunkiem i są otwarci na Europę. Zarówno kibice z krajów biorących udział w Euro 2008, jak i gospodarze Mistrzostw do dziś chwalą Polskę głównie za kulturalny doping podczas meczów oraz przyjacielską postawę w trakcie całego turnieju.
„Pojechaliśmy godnie reprezentować naszą Małą Ojczyznę – Gminę Wieliszew i kraj Polskę. Piłkarzom się nie udało, ale my, kibice, chyba wygraliśmy.” – podsumowywał Jarosław Kanownik planując już teraz swój udział w Euro 2012.