13 czerwca 2008
Bezpłatne badania - już wkrótce!

Rozstrzygnięty został konkurs ofert na świadczenia zdrowotne, które będą dostępne bezpłatnie dla mieszkańców powiatu w ramach samorządowego programu profilaktyki nowotworowej, chorób układu krążenia oraz chorób niezakaźnych, jak również zapobiegania otyłości.

Funkcjonujący od kilku lat samorządowy program promocji zdrowia został w tym roku rozszerzony. Dotąd obejmował jedynie profilaktykę chorób nowotworowych. Od bieżącego roku badania profilaktyczne i edukacja obejmie również schorzenia układu krążenia, choroby niezakźne i otyłość.

Mieszkańcy powiatu będą mogli zgłaszać się na bezpłatne badania do placówek medycznych, które złożyły najkorzystniejsze oferty w ogłoszonym przez Powiat Legionowski konkursie. Szczegóły odnośnie rodzaju badań, grup mieszkańców nimi objętych oraz adresów placówek obsługujących program będą w najbliższym czasie dostępne na stronie internetowej powiatu, stronach gmin oraz na plakatach informacyjnych.

Prosimy śledzić informacje i zachęcamy osoby objęte programem do korzystania z badań i edukacji. Nie od dziś bowiem wiadomo, że lepiej jest zapobiegać chorobom, niż je leczyć. A temu właśnie służy samorządowy program profilaktyczny.