12 czerwca 2008
Tramwajem do Serocka

W ostatnią sobotę maja uruchomiona została linia tramwaju wodnego na trasie Warszawa – Serock.

Przedsięwzięcie, mające na celu upowszechnianie walorów turystycznych i krajobrazowych powiatu, realizowane jest we współpracy Urzędu Miasta St. Warszawy, Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego i Starostwa Powiatowego w Legionowie. Regularne kursy odbywają się w każdą sobotę i niedzielę do 7 września. W przypadku dużego zainteresowania rejsami możliwe jest przedłużenie kursowania tramwaju do 19 października. Pierwszy, sobotni rejs zaczyna się o godzinie 10.00 i realizowany jest z przystani na Wiśle na wysokości Zamku Królewskiego. Dalej tramwaj płynie Kanałem Żerańskim na malownicze Jezioro Zegrzyńskie z przystankiem w Białobrzegach („Marina Diana”). Końcową stacją jest molo w Serocku, gdzie tramwaj przypływa około godziny 14.00. Powrót z Serocka do Warszawy jest o godzinie 15.00. Około 18-19 tramwaj przypływa do stolicy. Cena biletu od osoby w dwie strony wynosi 15 zł. Na statku istnieje możliwość skorzystania z bufetu.

Tramwaj jest w stanie zabrać na pokład 100 osób