19 kwietnia 2008
Pomoc dla przedsiębiorców

Wiele się ostatnio mówi o środkach unijnych, nowym okresie programowania, dofinansowaniu rozwoju przedsiębiorstw. Co się za tym kryje można się było dowiedzieć dziś w auli starostwa.

Tam właśnie odbyła się konferencja dla przedsiębiorców z powiatu legionowskiego na temat „Jak załatwić dofinansowanie na tworzenie nowych miejsc pracy?”. Innymi słowy co zrobić, aby nasza firma się rozwijała przy wykorzystaniu do inwestycji w jej rozwój środków Unii Europejskiej.

Foto
Uczestnicy konferencji mogli usłyszeć o możliwościach uzyskania unijnego dofinansowania bezpośrednio od przedstawicielki instytucji rozpatrującej wnioski.

Siłą napędową rozwoju gospodarczego na terenie powiatu legionowskiego są mali i średni przedsiębiorcy. I to ich przede wszystkim chcieli wesprzeć organizatorzy szkolenia - Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowa Izba Gospodarcza i Starosta Legionowski. Bo choć to firmy sektora MŚP w dużej mierze przyczyniają się do wzrostu gospodarczego naszego regionu, napotykają też na najwięcej barier w uzyskaniu wiedzy, jak sięgnąć po środki unijne. Nie mogą sobie bowiem pozwolić - jak czynią to duże firmy - na zakup kosztownych usług firmy doradczej.

Uczestnicy konferencji mogli usłyszeć o możliwościach uzyskania unijnego dofinansowania bezpośrednio od przedstawicielki instytucji rozpatrującej wnioski, jako że wśród prelegentów znalazła się Katarzyna Dziuba-Kubicka z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Swoją wiedzą podzielili się również Tadeusz Zając - Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie oraz Anna Aksamit - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie.

Foto
O konkrety można było zapytać konsultantów z Powiatowego Urzędu Pracy i Powiatowej Izby Gospdarczej

Po części teoretycznej odbyły się indywidualne konsultacje dla przedsiębiorców, prowadzone przez pracowników Urzędu Pracy i Powiatowej Izby Gospodarczej.

Udział w konferencji był dla przedsiębiorców bezpłatny.