19 kwietnia 2008
Zdrowie to podstawa!

Wiedzą o tym nawet dzieci i to właśnie one śpiewały wczoraj piosenki o zdrowiu w auli legionowskiego starostwa.

Hip-hopowcy z przedszkola miejskiego nr 1

Okazją do występów stał się piąty już w historii powiatu Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu, zorganizowany przez legionowski sanepid. W konkursowe szranki stanęło 14 przedszkoli z naszego terenu: Przedszkola Miejskie nr 1, 2, 7, 9, 10, 12 i 14 z Legionowa, Przedszkole Samorządowe z Wieliszewa, Przedszkole Integracyjne nr 5 z Legionowa, Przedszkole Gminne z Zegrza, Niepubliczne Przedszkole „Bajkowy Dom” i Niepubliczne Przedszkole „Przy Lesie” z Jabłonny, Przedszkole Samorządowe z Łajsk oraz Niepubliczne Przedszkole „Chatka Puchatka” z Legionowa.

Drudzy na podium - przedszkole integracyjne nr 5 z Legionowa

Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy śpiewanych rad, jak postępować, aby być zdrowym. Młodzi artyści zachwycali pięknymi dziecięcymi głosami, swobodą sceniczną i kolorowymi strojami. Ich występy były dopracowane w każdym szczególe, pełne wdzięku i energii, dzięki czemu tak przekonujące, że aż chciało się natychmiast zmienić tryb życia na zdrowy!

Laureaci III miejsca - przedszkole "Przy Lesie" z Jabłonny

Jury konkursowe, nie miało łatwego zadania. Jak podkreśliła jego przewodnicząca, ogłaszając wyniki, wszyscy uczestnicy byli wspaniali. Niestety konkursy rządzą się swoimi prawami i ktoś musi stanąć na podium. Jury po burzliwych obradach przyznało następujące nagrody:
I miejsce - Przedszkole Miejskie nr 1 z Legionowa
II miejsce - Przedszkole Integracyjne nr 5 z Legionowa
III miejsce - Niepubliczne Przedszkole „Przy Lesie” z Jabłonny
oraz wyróżnienia dla Przedszkola Miejskiego nr 10 i Przedszkola Samorządowego w Łajskach.
Specjalne wyróżnienie od patrona medialnego festiwalu tygodnika „Gazeta Powiatowa” otrzymali pięcioletni artyści z Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Dom” w Jabłonnie.

Foto
Wyróżnieni przez patrona medialnego - młodzi artyści z przedszkola "Bajkowy Dom" w Jabłonnie

Nagrody i wyróżnienia małym artystom wręczyli wspólnie dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Legionowie Maria Kloc i Starosta Legionowski Jan Grabiec. Wyróżnienie od „Gazety Powiatowej” wręczył przedstawiciel redakcji Krzysztof Jakubowski.