16 kwietnia 2008
Turniej wiedzy o bezpieczeństwie drogowym

W poniedziałek, 14 kwietnia, na stadionie w Wieliszewie odbyła się praktyczna część powiatowego etapu 31. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Jeden z uczestników Turnieju

W konkursie wystartowało 12 szkół z terenu powiatu legionowskiego. Trzyosobowe drużyny zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe – szkoły podstawowe i gimnazja. Zawodnicy konkurowali również indywidualnie. Ich zadanie polegało na precyzyjnym pokonaniu rowerem toru przeszkód składającego się m.in. ze slalomu, pochylni, „rynny” i wertepów. Poziom Turnieju był wyrównany. Świadczą o tym choćby dogrywki, które jurorzy ogłosili podczas konkursu indywidualnego. Czasami o zwycięstwie decydowały dosłownie centymetry.

Nagrody (puchary i rowery górskie) oraz nominacje do następnego, wojewódzkiego etapu 31. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym wręczyli zwycięzcom Waldemar Kownacki Wójt Gminy Wieliszew i nadkomisarz Krzysztof Ołka Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, który podsumowując zmagania stwierdził, że „poprzez tego typu konkursy poziom wiedzy dzieci jest większy, co oczywiście przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.”

Wyniki indywidualne
Szkoły podstawowe