13 marca 2008
Przedszkolaki na start

Po raz pierwszy w historii powiatu odbędą się Mistrzostwa Powiatu Legionowskiego w Biegach Przedszkolaków.

Dotąd impreza, organizowana przez Klub Biegacza Legionowo, obejmowała jedynie 10 legionowskich przedszkoli. W tym roku, dzięki włączeniu się w jej organizację starostwa, obejmie cały powiat. Poniżej publikujemy regulamin Mistrzostw, z którym zainteresowane przedszkola mogą się zapoznać. Zainteresowane udziałem w imprezie przedszkola powinny zgłosić się do gminnych ośrodków kultury lub skontaktować się z Referatem Promocji i Rozwoju Społecznego pod numerem tel. (022) 764-04-23. Serdecznie zapraszamy.

MISTRZOSTW POWIATU LEGIONOWSKIEGO
W BIEGACH PRZEDSZKOLAKÓW
POD PATRONATEM STAROSTY LEGIONOWSKIEGO

Upowszechnianie biegania jako masowej formy kultury fizycznej wśród dzieci.

2. ORGANIZATOR:
Starostwo Powiatowe w Legionowie oraz Klub Biegacza Legionowo.

3. TERMIN I MIEJSCE:
05.06.2008 r. godz. 10.00, termin zastępczy 12.06.2008 r. godz. 10.00. Stadion Miejski w Legionowie przy ul. Parkowej 27 A. Zawody mogą zostać przełożone na termin zastępczy ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.

4. DYSTANS I CHARAKTER TRASY:
Bieg główny – sztafeta 6x 100 m – na bieżni stadionu
Biegi towarzyszące – 300 m dziewcząt i chłopców

5. WARUNKI UCZESTNICTWA:
W biegu mogą uczestniczyć dzieci w wieku przedszkolnym zgłoszone przez nauczycieli. Uczestnicy winni posiadać zgodę rodziców na udział w zawodach. Zawodnicy uczestniczą w stroju sportowym (luźny ubiór i miękkie buty sportowe)

6. OPIEKA LEKARSKA:
Podczas zawodów organizator zapewnia opiekę medyczną.

7. KWALIFIKACJE BIEG SZTAFETOWY:
Gminy: Serock, Wieliszew, Jabłonna oraz Nieporęt zgłaszają do udziału w zawodach, po przeprowadzeniu eliminacji środowiskowych, po jednym przedszkolu. Gmina Legionowo ma prawo wystawienia do udziału w zawodach 3 przedszkola. Wynika to z faktu, że jest gminą, w której funkcjonuje najwięcej tego typu placówek. Każde przedszkole do biegu sztafetowego może wystawić jedną drużynę składającą się z trzech dziewczynek i trzech chłopców. Do biegu indywidualnego dodatkowo każde z przedszkoli może zgłosić nie więcej niż trzy dziewczynki i trzech chłopców.

8. NAGRODY W KATEGORII DRUŻYNOWEJ:
Pierwsze miejsce – puchar, sześć złotych medali i dyplomy
Drugie miejsce – puchar, sześć srebrnych medali i dyplomy
Trzecie miejsce – puchar, sześć brązowych medali i dyplomy

9. NAGRODY W KATEGORII INDYWIDUALNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW:
Pierwsze miejsce – złoty medal, dyplom i nagroda rzeczowa
Drugie miejsce – srebrny medal, dyplom i nagroda rzeczowa
Trzecie miejsce – brązowy medal, dyplom i nagroda rzeczowa

Pozostali uczestnicy otrzymają medal za uczestnictwo.

10. Regulamin zawodów przewiduje dla każdego zawodnika biorącego udział w zawodach medal, dyplom oraz drobny poczęstunek. Uprzejmie prosimy o zadeklarowanie udziału w biegach. Organizator nie ponosi kosztów dojazdu drużyn na miejsce zawodów.

ORIENTACYJNY PROGRAM ZAWODÓW

GODZINA PROGRAM MIEJSCE
10:00 Przywitanie gości przez starostę oraz prezentacja drużyn Stadion Miejski w Legionowie
10:05 Weryfikacja drużyn* j.w.
10:30 Start do biegu sztafetowego j.w.
10:45 Start do biegu indywidualnego na dystansie 300 m dziewcząt j.w.
11:00 Start do biegu indywidualnego na dystansie 300 m chłopców j.w.
11:30 Dekoracja zawodników j.w
11:50 Zakończenie zawodów j.w.

* Nauczyciele odpowiedzialni za drużyny proszeni są o przesłanie list startowych na adres e-mail:kblegionowo@gazeta.pl oraz na adres promocja@powiat-legionowski.pl. Jeśli nie dysponują Państwo dostępem do skrzynki mailowej prosimy o przesłanie list na numer fax. (022) 774-25-51 z dopiskiem „Biegi przedszkolaków”. Uwaga: listy winny być przesłane do 20 maja br.