12 marca 2008
Z powiatem na sportowo

Marzec jest miesiącem, w którym w ramach koordynowanych przez Starostwo Powiatowe Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odbywa się kilkanaście imprez, w których startuje młodzież ze wszystkich typów szkół.

W dniu dzisiejszym w hali sportowej w Wieliszewie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych zaś w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej rywalizowały ze sobą w piłkę siatkową dziewczęta ze szkół ponadgimnazjalnych. Imprezę w Wieliszewie otworzył wicestarosta Janusz Kubicki, który powitał licznie zebraną młodzież życząc jej udanych startów w zawodach na szczeblu międzypowiatowym. Wicestarosta korzystając z okazji postanowił sprawdzić również swoje umiejętności rozgrywając mały mecz z jedną z zawodniczek. Ostatecznie wyniki zawodów w tenisie przedstawiają się następująco:

Pojedynek wicestarosty z jedną z zawodniczek

Dziewczęta:
I miejsce – gimnazjum w Serocku
II miejsce – gimnazjum w Nieporęcie
III miejsce – gimnazjum w Jabłonnie

Chłopcy:
I miejsce – gimnazjum w Serocku
II miejsce – gimnazjum w Jabłonnie
III miejsce – gimnazjum nr 4 w Legionowie

W Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt zwyciężyła reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Legionowie. Na ostatnim miejscu na podium znalazła się reprezentacja Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dębem.

Drużyna siatkarek z LO im. Marii Konopnickiej, która zajęła I miejsce

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych udanych startów.