13 września 2006
Miss World w Powiecie

25 września uczestniczki konkursu Miss World pojawią się nad Zalewem Zegrzyńskim gdzie w Folwarku "Klepisko" odbędzie się uroczysta kolacja.

Miss World (pol. Miss Świata) to rozgrywany od 1951 roku największy i najsłynniejszy międzynarodowy konkurs piękności. W wyborach "najpiękniejszej kobiety świata" biorą obecnie udział reprezentantki ponad 100 krajów.

Jest to największa liczba kandydatek wśród międzynarodowych konkursów. Konkurs przeprowadzany jest pod koniec roku po zakończeniu konkursów narodowych. Jest to gigantyczne widowisko medialne, oglądane obecnie przez ponad 2 miliardy widzów na całym świecie. Od 2004 roku wyboru Miss World dokonują widzowie wraz z jury. W tym roku wybory odbędą się w Warszawie.

25 września, w pierwszej połowie dnia przewidziano rejs finalistek po Wiśle oraz zwiedzanie Starego Miasta. Następnie uczestniczki Konkursu pojadą nad Zalew Zegrzyński, gdzie w Folwarku "Klepisko" odbędzie się uroczysta kolacja.

źródło: www.mw2006.pl/