8 września 2006
Dzień Weterana w legionowskiej Dywizji

Już po raz czwarty kombatancji z terenu Powiatu Legionowskiego spotkali się na Dniu Weterana, uroczystości upamiętniającej II Wojnę Światową.

Tym razem uroczystości odbyły się we wtorek, 5 września na gościnnym terenie I Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Tadeusza Kościuszki w Legionowie.
Kilkudziesięciu członków związków kombatanckich i władze samorządowe uczestniczyło w mszy św. celebrowanej przez ks. płk Kazimierza Krużela i przemówieniu przedstawiciela I WDZ głos zabrała starosta Dorota-Sowińska-Kobelak, przypominając heroiczną walkę polskich żołnierzy na wszystkich frontach II Wojny. W imieniu kombatantów serdeczne podziękowania Starostwu i I WDZ za zorganizowanie wtorkowej uroczystości złożył kpt Stanisław Mandykowski.
Później, przy doskonałej wojskowej grochówce, uczestnicy święta obejrzeli pokaz żołnierskiej walki wręcz. Ostatnim elementem Dnia Weterana było wspólne podziwianie najnowocześniejszego sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu polskiej armii.