8 lutego 2008
Kolejny bal Emki

Rekordowa cena za licytowany przedmiot. Rekordowy dochód z balu. Fantastyczna zabawa do białego rana. Nic dodać, nic ująć. Kolejna impreza charytatywna stowarzyszenia EMKA zakończyła się sukcesem.

Stowarzyszenie powstało w styczniu 2003 w środowisku organizacji społecznych. Na terenie powiatu jest pewnego rodzaju Nestorem choć w nazwie ma Młodość. Pomoc potrzebującym od początku istnienia stowarzyszenia wpisywała się w jego działania. Jednym z form wspierających takie działania są imprezy charytatywne. Pierwszy, mini-bal odbył się w lutym 2004 r.,kiedy to EMKA zorganizowała Walentynki, z których dochód przeznaczono na wyjazd do Torunia dla dzieci z Parafii Janówek – tak o genezie imprez charytatywnych EMKI mówi jej prezes Paweł Kownacki. Później dzięki wsparciu władz gminy i Towarzystwa Budownictwa Społecznego zagościliśmy w sali Malwa i nasze imprezy były coraz bardziej okazałe - dodaje. Faktycznie prawie dwukrotny wzrost liczby uczestników i kilkukrotnie więcej środków zebranych w 2007 roku robi wrażenie. Wydawać się mogło, że nie można lepiej, więcej i okazalej ale zarówno organizatorzy jak i goście balu 2008 r. przeszli samych siebie.

Uroczysty polonez

Bal EMKI w tym roku zaszczycili swoja obecnością starosta Jan Grabiec, jego zastępca Janusz Kubicki, wójt gminy Waldemar Kownacki i jego zastępca Andrzej Szczodrowski. Z grona radnych przybyli Rafał Kasiński (regularny uczestnik balów EMKI ale pierwszy raz jako radny gminy Wieliszew), Grzegorz Bieńkowski oraz radny powiatowy Janusz Wanat. Za oprawę artystyczną imprezy już trzeci rok z rzędu odpowiadał DJ Piotr.

W tym roku, jak już wspomniano wyżej, padł kolejny rekord. Za akt wykonany metodą szydełkową przez Marzannę Bieńkowską zastępca wójta Andrzej Szczodrowski wylicytował kwotę 1500 zł. Godne zauważenia jest wylicytowanie przez radnego Rafała Kasińskiego oryginalnej koszulki Arsenalu Londyn za niebagatelną kwotę 815 zł. Z innych ciekawych przedmiotów należy wspomnieć o medalu Dominiki i Damiana Durków za I miejsce w konkursie "O Pierścień Księżnej Izabeli", wylicytowanym za 350 zł przez Dariusza Skrzydlewskiego. Obraz podarowany przez starostę, za 400 zł kupił wójt gminy Waldemar Kownacki, a oryginalny i nieużywany kask motocyklowy ORMO z 1975 r. podarowany przez Kwatermistrza Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim za 500 zł wylicytował wicestarosta Janusz Kubicki. Swoich nowych właścicieli znalazł także krawat i długopis od Donald Tuska, akwarela od Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, zestaw Kalifornijczyka, książka Katyń z autografem samego Andrzeja Wajdy.

Obraz przekazany na licytacje przez starostę

źródło: www.wieliszew.pl