6 lutego 2008
Zostań patriotą lokalnym!

Chcesz wykazać się lokalnym patriotyzmem? Rozliczaj się z podatku w legionowskim urzędzie skarbowym!

Starosta Legionowski zainicjował kampanię informacyjną, mającą zachęcić osoby mieszkające na terenie powiatu lecz tutaj niezameldowane, do rozliczania się w legionowskim urzędzie skarbowym. W kampanię włączyli się również włodarze wszystkich gmin powiatu.

Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie środków, jakie co roku wpływają do samorządowych budżetów. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że prawie 40% z płaconego przez nich podatku od osób fizycznych wpływa do budżetu gminy, którą zamieszkują, a ponad 10% otrzymuje budżet powiatu.

Wiadomo, że większe środki w budżecie pozwalają samorządom na zwiększenie nakładów finansowych na inwestycje, oświatę, bezpieczeństwo, ochronę środowiska czy pomoc społeczną. To z kolei przekłada się na jakość życia mieszkańców. Dlatego samorządowcy postanowili docierać do osób mieszkających na terenie powiatu legionowskiego, które nie są tu zameldowane, z tą istotną informacją. Wraz z wymiarem podatku od nieruchomości, do podatników niezameldowanych na terenie danej gminy przesyłana będzie ulotka informacyjna w przystępny sposób przedstawiająca tę zależność. Jednocześnie zawiera ona praktyczne porady, jak sprawić, by nasze podatki trafiały do kasy naszej gminy i powiatu.