29 stycznia 2008
Delfin atakuje

Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu juniorów 17-18 letnich i 14–letnich, które odbyły się w dniach 25-27.01 w Ciechanowie i Gorzowie Wielkopolskim UKS "Delfin" Legionowo może zaliczyć do udanych.

Foto
Dawid Szulich i Trener Rafał Perl

W Ciechanowie startowało 278 zawodniczek i zawodników z 77 klubów z całej Polski. UKS Delfin Legionowo reprezentował nasz najlepszy zawodnik Dawid Szulich. Starty na mistrzostwach można zaliczyć do udanych. W pierwszym dniu zawodów Dawid wywalczył srebrny medal i vice mistrzostwo Polski na 50 m stylem klasycznym uzyskując jednocześnie rekord życiowy 0:29,55.

Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu juniorów 14–letnich odbyły się z kolei w Gorzowie Wielkopolskim uczestniczyło ok. 450 zawodniczek reprezentujących aż 104 kluby.

W pierwszym dniu zawodów nasza czternastolatka Aleksandra Zejdler startowała na 50 m stylem klasycznym i uzyskała czas 36,38. Był to 9 rezultat eliminacji (zaledwie 0,17 sekundy zabrakło do awansu do Finału A) i gwarantowało miejsce w Finale B. Ostatecznie, na tym dystansie, Ola została sklasyfikowana jako 10 zawodniczka w Polsce. W drugim dniu zawodów na dystansie 200 m stylem klasycznym uzyskała czas 2:52,80, który dał jej 17 miejsce stawce zawodniczek startujących na tym dystansie. Wynik ten jest o prawie 5 sekund lepszy od dotychczasowego rekordu życiowego Oli. Prawdziwy maraton miał miejsce jednak w niedzielę. W swojej koronnej konkurencji 100m stylem klasycznym Aleksandra Zejdler uzyskała czas 1:18,81 (wynik o sekundę lepszy od rekordu życiowego), co dawało jej 8 miejsce i miejsce w Finale A. Niestety taki sam czas został zmierzony jeszcze jednej zawodniczce, co w efekcie skutkowało koniecznością przeprowadzenia repasażu o miejsce w Finale A. Repasaż (był to już trzeci start Oli tego dnia) został rozegrany w 40 minut od zakończenia 100 m stylem zmiennym i w zaledwie 20 minut po zakończeniu eliminacji na 100m stylem klasycznym. Wynik repasażu był dla Oli niekorzystny ponieważ w bezpośredniej rywalizacji przegrała walkę o miejsce w Finale A. Pocieszeniem jest fakt, że w tym starcie poprawiła swój rekord życiowy o kolejne 0,8 sekundy. Startując w Finale B uzyskała czas 1:18,58 co zapewniło jej 9 miejsce w Polsce w klasyfikacji generalnej 100 m stylu klasycznego.