28 stycznia 2008
Konkurs plastyczny dla dzieci

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wieku od 6 do 16 lat oraz uczniów szkół specjalnych i wychowanków innych placówek wychowawczych.

W ramach popularyzacji ochrony przeciwpożarowej, umiejętności rozpoznawania zagrożeń, skutków z nimi powiązanych a także sposobów i metod, jakimi można im przeciwdziałać Zastępca Szefa Obrony Cywilnej Kraju – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej organizuje X edycję „Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego” dla dzieci i młodzieży.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wieku od 6 do 16 lat, oraz uczniów szkół specjalnych i wychowanków innych placówek wychowawczych pod hasłem:

„112 w trudnej sprawie – nie używaj przy zabawie”

Celem konkursu jest:
- edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zachowania się w obliczu zagrożenia,
- uświadomienie jak należy postępować w momencie zagrożenia oraz w jakich sytuacjach należy dzwonić pod nr 112, pod którym można uzyskać pomoc w każdej sytuacji zagrażającej zdrowiu i życiu,
- przypomnienie, ze w Polsce już istnieje europejski numer alarmowy.

Na terenie każdej z gmin Powiatu zostaną przeprowadzone eliminacje środowiskowe, których celem będzie wyłonienie po jednej najlepszej pracy w każdej kategorii na szczeblu miasta, gminy. Zwycięskie prace należy przesłać do 24 marca 2008 roku do Referatu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Referat Zarządzania Kryzysowego
Ul. Sikorskiego 11
05-119 Legionowo

Na szczeblu powiatowym eliminacje przeprowadzi Jury w skład którego wejdą przedstawiciele Referatu Zarządzania Kryzysowego i Referatu Edukacji. Zwycięzcom eliminacji powiatowym nagrody wręczy Starosta. Informujemy, że prace nadesłane poza eliminacjami oraz po wyznaczonym terminie nie będą brane pod uwagę.

Rozstrzygnięcie konkursu na szczeblu centralnym przewidywane jest na w połowie czerwca 2008 roku. Do Laureatów zostaną przesłane zaproszenia na finał konkursu, podczas którego Zastępca Szefa Obrony Cywilnej Kraju - Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wręczy autorom wyróżnionych prac nagrody.