15 stycznia 2007
Oświatowy awans

Dwie szkoły prowadzone przez Powiat Legionowski zostały sklasyfikowane w prestiżowym ogólnopolskim rankingu najlepszych szkół ponagimnazjalnych w Polsce.

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie w prestiżowym rankingu Najlepszych Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowanym przez Rzeczpospolitą uplasowało się na 267 miejscu, awansując z miejsca 304. Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Włodzimierza Wolskiego w Serocku po raz pierwszy znalazł się w rankingu plasując się na miejscu 350.
Warto również dodać, że legionowska Konopnicka zajęła 33 miejsce w Województwie Mazowieckim.

Przy ocenie szkół ponadgimnazjalnych wzięto pod uwagę sukcesy uczniów w 30 ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych. W rankingu znalazły się szkoły, które miały co najmniej 2 laureatów albo finalistów. Na ogólną punktację miała także wpływ ogólna liczba uczniów w szkole, tak by w zestawieniu nie promować wyłącznie dużych liceów czy techników.

Wskaźnik rankingowy został wyliczony według następującego wzoru:

W - punkty rankingowe
L - liczba uczniów w szkole, którzy uzyskali tytuł laureata
F - liczba uczniów w szkole, którzy uzyskali tytuł finalisty
O - liczba olimpiad, w których uczniowie uzyskali tytuł finalistów i laureatów

Źródło: Rzeczpospolita