4 stycznia 2007
Przyjdź do pracy w Starostwie

Starosta Legionowski ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy podinspektora/inspektora ds. pozyskiwania funduszy unijnych w Referacie Promocji i Rozwoju Społecznego w wymiarze 1 etatu.

1. Wymagania niezbędne:
a) obywatelstwo polskie
b) wykształcenie wyższe magisterskie
c) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z praw publicznych,
d) niekaralność za przestępstwo popełnione umyślnie
e) znajomość przepisów prawa, a przede wszystkim: prawa Unii Europejskiej, ustawy o samorządzie powiatowym, ustawy o finansach publicznych, Prawo zamówień publicznych i aktów wykonawczych do tych ustaw,
f) znajomość zasad funkcjonowania Unii Europejskiej i problematyki funduszy strukturalnych, w tym zasad kwalifikowania wydatków na działania współfinansowane z funduszy unijnych,
g) doświadczenie w zakresie pozyskiwania środków finansowych z programów pomocowych Unii Europejskiej
h) biegła umiejętność obsługi komputera (środowisko Windows, Word, Excel),

2. Wymagania dodatkowe:
a) zdyscyplinowanie i pracowitość
b) stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku
c) umiejętność pracy w zespole
d) wykształcenie wyższe z zakresu ekonomii, prawa lub zarządzania
e) studia podyplomowe, szkolenia, kursy z zakresu zarządzania projektami finansowanymi z funduszy Unii Europejskiej

3. Zakres wykonywanych zadań:
a) pozyskiwanie środków finansowych z funduszy Unii Europejskiej na realizację zadań Powiatu,
b) przygotowywanie propozycji dotyczących zadań powiatu kwalifikujących się do wsparcia w ramach funduszy Unii Europejskiej,
c) opracowywanie w formie elektronicznej i pisemnej wniosków do właściwych organów o przyznanie funduszy i innych środków pomocowych z funduszy Unii Europejskiej,
d) monitorowanie i ocena realizowanych projektów, finansowanych z funduszy Unii Europejskiej
e) tworzenie dokumentacji i projektów (programów) pozwalających na pozyskiwanie funduszy pomocowych krajowych i unijnych.
f) współpraca z instytucjami, jednostkami i zakładami budżetowymi powiatu w zakresie pozyskiwania środków pomocowych
g) opracowywanie i modyfikowanie planów rozwoju lokalnego oraz strategii rozwoju powiatu,
h) prowadzenie dokumentacji związanej z realizacją zadań na zajmowanym stanowisku, w tym dotyczącej poniesionych wydatków związanych z realizacją projektów,
i) wykonywanie innych zadań zleconych przez przełożonych w ramach zadań przypisanych Referatowi Promocji i Rozwoju Społecznego

4. Wymagane dokumenty:
a) życiorys (CV)
b) list motywacyjny
c) dokument poświadczający wykształcenie (dyplom lub zaświadczenie o stanie odbytych studiów)
d) inne dodatkowe dokumenty o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach
e) oświadczenia, o których mowa w ogłoszeniu

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legionowie, lub pocztą na adres urzędu: Starostwo Powiatowe w Legionowie, ul. gen. Wł. Sikorskiego 11, 05 – 119 Legionowo z dopiskiem dotyczy naboru na stanowisko podinspektora/inspektora ds. pozyskiwania funduszy unijnych w Referacie Promocji i Rozwoju Społecznego – w terminie do dnia 18 stycznia 2007 r. Aplikacje, które wpłyną do Starostwa po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego lub data wpływu w przypadku złożenia dokumentów osobiście). Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Legionowie (www.bip.powiat-legionowski.pl) oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie urzędu.

Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, szczegółowe CV (z uwzględnieniem dokładnego przebiegu kariery zawodowej), powinny być opatrzone klauzulą: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z ze. zm. ) oraz ustawą z dnia 22 marca 1999 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1593 z ze. zm.).
Do dokumentów aplikacyjnych powinno być także dołączone oświadczenie następującej treści: „Ja, niżej podpisany/a legitymując/a się dowodem osobisty Seria Nr oświadczam, że nie byłem/am karany/a za przestępstwa popełnione umyślnie i korzystam z pełni praw publicznych”.

Legionowo, dnia 4 stycznia 2007 r.

Jan Grabiec

Starosta Legionowski