26 lutego 2007
Kombatanci z samorządem
Doroczne spotkanie przedstawicieli związków kombatanckich ze starosta Legionowskim odbyło się w ostatni piątek.

Do auli Starostwa Powiatowego przybyło kilkudziesięciu bojowników o wolność i niepodległość Polski. Starosta Jan Grabiec, Wicestarosta Janusz Kubicki oraz Zastępca Prezydenta Legionowa Piotr Zadrożny poinformowali kombatantów o najważniejszych, tegorocznych inwestycjach finansowanych przez samorządy. Drogi, wodociągi, kanalizacja, hala sportowa w Serocku - to najważniejsze tematy spotkania. Nie zabrakło także spraw słuzby zdrowia - Piotr Zadrożny poinformował zebranyh o planach budowy prywatnego szpitala onkologicznego w gminie Wieliszew.
Na początku zebrania miała miejsce miła uroczystość. Starosta Jan Grabiec wręczył jubilatom, którzy ukończyli 80., 85. lub 90. rok życia listy gratulacyjne.

Lista jubilatów:
80-latkowie
Andrzej Lewandowski, Helena Maciuszek, Jan Waldemar Płowski, Krystyna Turczyńska, Zdzisław Chrzan, Antoni Kuczyński, Kunegunda Kalisiak, Bogusława Wilcz-Komorowska, Michał Jakubowski, Bogusław Piątek, Zdzisław Wierzbicki, Alicja Zimny, Bronisław Sadownik, Zygmunt Piwowarczyk, Zygmunt Sawicki, Kazimierz Przymusiński,

85-latkowie
Marian Litwiniak, Wacław Skończeń, Stanisław Piotrowski, Stanisław Wilgos, Hanna Jedlińska, Leon Trawiński, Zdzisław Jurkowski

90. lat
Mieczysław Syski

Spotkanie zakończyło się deklaracją zorganizowania 5. Powiatowego Dnia Weterana. Szczegóły imprezy, która odbędzie się na początku września zostaną ustalone w czerwcu.