8 lutego 2007
Nowa siedziba Poradni
w obecności władz samorządowych oraz zaproszonych gości miało miejsce uroczyste otwarcie jednostki organizacyjnej Powiatu, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Nowa, przestronnie i nowocześnie urządzona Poradnia, mieszcząca się przy ul. Jagiellońskiej 2, to przede wszystkim 280 m2 powierzchni, na której znajduje się ogólnie 12 pomieszczeń z czego 7 to profesjonalne gabinety przystosowane do pracy z dziećmi. Siedziba jest w pełni klimatyzowana i posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.
Uroczystość rozpoczął Starosta Legionowski Jan Grabiec, który wyraził zadowolenie z nowego wizerunku siedziby i jej centralnego położenia w mieście. Starosta podkreślił, że nowe pomieszczenia będą miały wpływ na komfort oferowanych przez Poradnię usług publicznych. Kolejnym punktem uroczystości było wystąpienie księdza Lucjana Szcześniaka, który poświęcił nową placówkę, życząc wszystkiego dobrego Dyrektor Grażynie Okarskiej. W programie uroczystości znalazło się również przecięcie wstęgi, którego dokonali starosta Jan Grabiec, prezydent Legionowa Roman Smogorzewski, przewodniczący Rady Powiatu, Szymon Rosiak i dyrektor poradni Grażyna Okarska. Następnie goście zwiedzili całą placówkę, która w porównaniu do poprzedniej siedziby wygląda naprawdę imponująco. Pomieszczenia są przytulne, wyposażone w nowe meble oraz sprzęt komputerowy. Poradnia zdecydowanie zwiększy komfort odwiedzających placówkę osób.
Starosta Grabiec podkreśla, że Poradnia nie jest ostatnim obiektem, który Powiat odda do użytku w najbliższych miesiącach. Jesienią powinno nastąpić otwarcie nowoczesnej hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku. Hala, kosztująca ponad 4 mln, jest jedną z najważniejszych inwestycji, które realizuje Powiat Legionowski.