29 marca 2007
Młodzi artyści uhonorowani

Dzisiejsza sesja Rady Powiatu rozpoczęła się miłą uroczystością. Starosta Jan Grabiec wraz z Przewodniczącym Rady Szymonem Rosiakiem wręczyli nagrody laureatom powiatowego etapu ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Kiedy dzwonię po straż pożarną”.

To już IX edycja, organizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, konkursu dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów. Jego celem jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zachowania się w obliczu zagrożenia. Udział w konkursie ma m.in. uświadomić młodym ludziom, jak postępować w sytuacji zagrożenia pożarowego, kiedy należy dzwonić do straży pożarnej, a przede wszystkim - pod jaki numer alarmowy należy dzwonić.

Zmagania konkursowe podzielono na kilka etapów: gminny, powiatowy, wojewódzki i ogólnokrajowy. W powiecie legionowskim konkurs został rozstrzygnięty 26 marca br., zaś na dzisiejszej sesji Rady Powiatu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom eliminacji na tym szczeblu. Młodzi twórcy zostali uhonorowani nagrodami książkowymi oraz dyplomami.

Foto
Laureaci edycji powiatowej ze Starostą na tle swoich prac. Od lewej: Monika Sawicka, Patrycja Wojtkowska, Paweł Bujan, Jan Grabiec, Tomasz Wroniak, Gabrysia Łagowska, Julita Pańczyk

Wszystkie prace nadesłane na etap powiatowy zostały wyeksponowane w auli Starostwa Powiatowego w Legionowie. Po świętach wielkanocnych zwycięskie dzieła zostaną przesłane do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich. Trzymamy kciuki i wierzymy, że młodzi artyści z naszego powiatu znajdą się w gronie laureatów wyższych szczebli konkursu.