27 marca 2007
Gdy dzwonię po straż pożarną
To tytuł ogólnopolskiego konkursu plastycznego, organizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, którego powiatowy etap został wczoraj rozstrzygnięty.

Celem konkursu jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie zachowania się w obliczu zagrożenia. Udział w konkursie ma m.in. uświadomić młodym ludziom, jak postępować w momencie jego zaistnienia, w jakich sytuacjach należy dzwonić do straży pożarnej, a przede wszystkim - pod jaki numer alarmowy należy dzwonić.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wieku od 6 do 16 lat oraz uczniów szkół specjalnych i wychowanków innych placówek wychowawczych. Na etap powiatowy konkursu nadesłano 16 prac wyłonionych w gminnym etapie konkursu.
Jury w składzie:
Jolanta Drozd, artysta plastyk - przewodnicząca
Bolesław Dąbrowski, pracownik Starostwa - sekretarz
Joanna Kajdanowicz, pracownik Starostwa - członek
Marcin Dembowski, pracownik Starostwa - członek
oeniło nadesłane prace i ustaliło następujące wyniki:

I kategoria (6-8 lat)

1 miejsce:
Tomasz Wroniak, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Legionowie

2 miejsce
Gabrysia Łagowska, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serocku

3 miejsce
Julita Pańczyk, Szkoła Podstawowa im. Bronisława Sokoła w Olszewnicy Starej

II Kategoria (9-11 lat)

1 miejsce
Monika Sawicka, Szkoła Podstawowa im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie

2 miejsce
Patrycja Wojtkowska, Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie

3 miejsce (ex aequo)
Ola Morańda, Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie
Paweł Bujan, Zespół Szkół w Legionowie

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za prace i wysiłek włożony w ich przygotowanie. Warto dodać, że dzieła młodziutkich twórców wyróżniały się wysokim poziomem.
Nagrody (książki i upominki) zostaną wręczone podczas czwartkowej (29 marca) Sesji Rady Powiatu Legionowskiego.
Wszystkie prace nadesłane na konkurs, można obejrzeć w auli Starostwa, przy ul. Sikorskiego 11. Wystawa potrwa do końca przyszłego tygodnia, a następnie nagrodzone prace zostaną przesłane do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego na eliminacje wojewódzkie.

Foto
I miejsce w kat. 6 - 8 lat - Tomasz Wroniak ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Legionowie

Foto
1 miejsce w kat. 9 - 11 lat - Monika Sawicka ze Szkoły Podstawowej w Chotomowie