21 marca 2007
Dawno, dawno temu...
czyli najstarsze dzieje ziem powiatu legionowskiego - to tytuł wystawy otwartej dziś w Muzeum Historycznym w Legionowie.

Ekspozycja, przygotowana przez pracowników placówki, zawiera eksponaty znalezione w naszym regionie, a pochodzące z okresu od epoki kamienia łupanego, aż do czasów Wazów.
Otwarcia wystawy dokonał dyrektor muzeum dr Jacek Szczepański, a w przecięciu wstęgi pomagali mu m.in starosta Jan Grabiec, wicestarosta Janusz Kubicki oraz prezydetn Legionowa Roman Smogorzewski. Nie zabrakło władz Nieporętu, Wieliszewa i Serocka. Goście inauguracji jako pierwsi obejrzeli zawartośc wystawy. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich do muzeum. Wystawa potrwa co najmniej do końca roku. Wstęp wolny.