16 marca 2007
Szkoła w Dębem pod patronatem
W dniu wczorajszym starosta legionowski spotkał się w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Dębem z czołowymi przedstawicielami branży budowlanej, którzy objęli swoim patronatem tą placówkę.

W posiedzeniu uczestniczyli starosta legionowski Jan Grabiec, wicestarosta Janusz Kubicki, wicewójt gminy Wieliszew Andrzej Szczodrowski, radni Rady Powiatu, dyrektor PZSP w Dębem Andrzej Siwiec oraz przedstawiciele firm budowlanych: Mostostal Warszawa S.A., Budimex S.A., Erbud S.A. Celem spotkania było wypracowanie koncepcji ratowania placówki w sytuacji ciągle malejącego naboru.

Uczestnicy Spotkania
Marcin Dembowski

Przedstawiciele firm budowlanych, którzy mieli okazję obejrzeć szkołę i przylegający do niej bezpośrednio teren uznali, że w sytuacji pełnego poparcia władz samorządowych zamierzają objąć placówkę swoim patronatem. W praktyce oznacza to, że kształceni przez szkołę uczniowie będą mieli okazję odbycia wartościowych praktyk w najlepszych polskich firmach budowlanych, po których będzie istniała realna możliwość zatrudnienia w kraju i poza jego granicami. W perspektywie czasu w szkole planowane jest również utworzenie ośrodka szkoleniowego dla pracowników firm budowlanych, z którego dochody zasilą kasę szkoły.

Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Dębem
Marcin Dembowski

Uczestniczący w spotkaniu postanowili wystosować do Marszałka Województwa Mazowieckiego memoriał, w którym uzasadnią potrzebę i celowość istnienia placówki, która na stałe wpisała się w mapę powiatowego szkolnictwa ponadgimnazjalnego.

Sala komputerowa