9 marca 2007
Eurostypendia już w marcu

W dniu 7 marca wpłynęły na konto powiatu Legionowskiego środki pochodzące z pierwszych transz dofinansowania projektów realizowanych w ramach Działania 2.2 Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego – wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne.

Foto

W roku szkolnym/akademickim 2006/2007 w naszym Powiecie realizowane są dwa projekty. Pierwszy z nich przeznaczony dla uczniów opiewa na kwotę 201 000 zł i obejmuje 134 Beneficjentów z terenów wiejskich Powiatu Legionowskiego. W ramach tego projektu każdy ze stypendystów otrzyma 1500 zł, które zobowiąże się przeznaczyć na cele edukacyjne. Drugi projekt, przeznaczony dla studentów obejmuje swoją pomocą 30 Beneficjentów, a jego wartość to 60 000 zł. Każdy ze studentów może liczyć na kwotę 2000zł, które przeznaczy na własne potrzeby związane z nauką.
Pierwsze transze w wysokości 30 % wartości projektów, które przewiduje się wypłacić już w marcu, uczniowie otrzymają w szkołach , natomiast studenci środki finansowe otrzymają przelewem na konto podane w umowie stypendialnej.
W obu przypadkach projekty współfinansowane są z Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa.