8 marca 2007
Piękno świata, piękno człowieka

Dyrektor Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego w Zespole Szkół w Legionowie i Prezes Zarządu Fundacji na Rzecz Dzieci i Młodzieży zapraszają do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Poetyckiej Gimnazjalistów „Piękno świata, piękno człowieka”.

Foto

Pierwsza, ubiegłoroczna edycja konkursu okazała się wielkim sukcesem, co utwierdziło nas w przekonaniu, że powinniśmy kontynuować nasze działania. Zbiorek poezji laureatów konkursu (trzydziestu gimnazjalistów) cieszył się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej i był prezentowany przez dr Andrzeja Kulickiego – Prezesa Stowarzyszenia Promocji Polskiej Twórczości ZLP - podczas grudniowych Targów Książki w Warszawie jako przykład wydawnictwa niskonakładowego. Pomysłodawcy konkursu po raz kolejny chcą dać młodym ludziom szansę potwierdzenia własnej wartości, wskazywać wzorce osobowe godne naśladowania. Podsumowanie zmagań konkursowych będzie połączone z uroczystością rocznicową nadania imienia szkole. Najlepsi gimnazjaliści otrzymają nagrody rzeczowe – ufundowane przez Prezydenta Miasta Legionowo i Fundację na Rzecz Dzieci i Młodzieży im. W. Tomczyńskiej.
Konkurs – po raz drugi - został objęty honorowym patronatem p.Romana Smogorzewskiego – Prezydenta Miasta Legionowo. W skład komisji oceniającej prace gimnazjalistów wejdą: p. Anna Czachorowską - poetka, przewodniczaca jury; dr Krzysztof Kulicki – Prezes Stowarzyszenia Promocji Polskiej Twórczości; p. Stanisław Grabowski – poeta, Prezes Ludowej Spółdzielni Wydawniczej; p. Magdalena Koperska – poetka, Prezes Wydawnictwa ANAGRAM.
Wierzymy, że nasza propozycja zainteresuje młodych, twórczych gimnazjalistów z całej Polski, a przede wszystkim ze szkół powiatu legionowskiego.
Zachęcamy do udziału w konkursie, poniżej jego regulamin.

Regulamin II Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Poetyckiej Gimnazjalistów
„Piękno świata, piękno człowieka”

Wstęp:
Organizatorami konkursu są - Zespół Szkół w Legionowie Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego i Fundacja na Rzecz Dzieci i Młodzieży im. Wandy Tomczyńskiej.
Do udziału w konkursie zapraszamy gimnazjalistów z całej Polski. Wierzymy, że młodzi ludzie w szalonym pędzie ku przyszłości znajdą czas, aby „zatrzymać się na chwilę, odetchnąć pięknem świata” i podzielić się z rówieśnikami swoimi refleksjami o życiu. Twórczość poetycka będzie doskonałą okazją do spotkania ludzi umiejących pięknie żyć i równie pięknie pisać o życiu, tworzących - jak pisał K.I. Gałczyński - „urok świata”.

Postanowienia ogólne:
1.Organizatorami konkursu są - Zespół Szkół w Legionowie Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamieńskiego i Fundacja na Rzecz Dzieci i Młodzieży im Wandy Tomczyńskiej.
2.Konkurs został objęty honorowym patronatem p. Romana Smogorzewskiego – Prezydenta Miasta Legionowo.
3.Konkurs adresowany jest do gimnazjalistów z całej Polski.
4.Celem konkursu jest uwrażliwianie młodych ludzi na piękno świata, człowieka, polskiej mowy zamkniętej w strofach wierszy; wymiana doświadczeń; promowanie młodych, zdolnych gimnazjalistów umiejących „pięknie żyć” i tym samym - realizowanie duchowego testamentu Aleksandra Kamińskiego.
5.Nadesłane prace oceni zespół jurorów pod przewodnictwem poetki – p. Anny Czachorowskiej. W skład jury wejdą: p. Magdalena Koperska – poetka, Prezes Wydawnictwa „Anagram”, p. Andrzej Kulicki – pisarz, Prezes Stowarzyszenia Promocji Polskiej Twórczości i p. Stanisław Grabowski – poeta, Prezes Ludowej Spółdzielni Wydawniczej.
6.Jury przyzna trzy nagrody główne i wyróżnienia dla najlepszych młodych poetów.
7.Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się w siedzibie Zespołu Szkół w Legionowie, w listopadzie 2007r.

Warunki uczestnictwa w konkursie:
1.W konkursie mogą wziąć udział gimnazjaliści z całej Polski.
2.Na konkurs należy zgłaszać prace dotychczas niepublikowane i nienagradzane w innych konkursach.
3.Uczestnicy przysyłają trzy utwory poetyckie, napisane w języku polskim, których tematyka jest zgodna z myślą przewodnią konkursu: „Piękno świata, piękno człowieka”.
4.Utwory muszą być złożone w trzech egzemplarzach, w formie maszynopisu lub wydruku komputerowego.
5.Każdy egzemplarz musi być opatrzony godłem ( hasło, symbol lub znak graficzny).
6.Rozwiązanie godła (imię, nazwisko, dokładny adres i nr telefonu) należy umieścić w oddzielnej kopercie opatrzonej tym samym godłem. W przypadku prac składanych przez szkoły dane uczestników należy uzupełnić pieczątką firmową oraz imieniem i nazwiskiem opiekuna.
7.Prace można składać w sekretariacie Zespołu Szkół w Legionowie (ul. Zegrzyńska 3) osobiście lub przesłać na adres: Zespół Szkół w Legionowie, ul. Zegrzyńska 3, 05-119 Legionowo, z dopiskiem „Konkurs poetycki”.
8.Koszty przygotowania i dostarczenia prac oraz dojazdu na finał konkursu pokrywają uczestnicy.
9.Prace można składać do 10 czerwca 2007r.

Postanowienia końcowe:
1.Prace nie będą odsyłane uczestnikom konkursu.
2.Zdobywcy trzech nagród głównych otrzymają upominki rzeczowe, a laureaci – dyplomy laureatów.
3.Nagrodzone i wyróżnione prace przechodzą na własność organizatora, który zastrzega sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania zgłoszonych prac do promocji ich autorów i konkursu.
4.Zgłoszenie prac jest jednoznaczne z uznaniem niniejszego regulaminu.
5.Informacji o konkursie udzielamy pod nr telefonu – (0-22) 774-59-50
6.Niniejszy regulamin jest dostępny pod adresem:www.zszleg.prv.pl

Patronat medialny : „Gazeta Powiatowa”