17 grudnia 2007
Tramwaj Warszawa - Nieporęt - Serock

14 grudnia odbyło się robocze spotkanie dotyczące przywrócenia komunikacji szlakiem wodnym z Warszawy nad Zalew Zegrzyński

Na spotkaniu omówiono między innymi możliwości wdrożenia projektu Tramwaju Wodnego z perspektywy m. st. Warszawy oraz Gmin Zalewu Zegrzyńskiego jak i strategię promocji przedsięwzięcia.
Rozważano klika projektów częstotliwości oraz tras tramwaju. Docelowo jednostka pływająca miałaby kursować w okresie od maja do września codziennie. Ruszałaby z przystanku zlokalizowanego w centrum Warszawy na wysokości Zamku Królewskiego, następnie w dół Wisły w kierunku śluzy na kanale żerańskim z przystankiem przy Cytadeli. Kolejnym przystankiem byłby Port Żerań i dalej ul. Kobiałka, Nieporęt, Zegrze płd., Rynia, Serock i ewentualnie Pułtusk.
Z uwagi na duże zaangażowanie gmin Serock i Nieporęt oraz m. st. Warszawy jak i Starostwa Powiatowego w Legionowie istnieje duż prawdopodobieństwo, że w przyszłym roku będziemy mogli przepłynąć z Centrum Warszawy nad Zalew i z powrotem.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. pan Sylwster Sokolnicki - Burmistrz Miasta i Gminy Serock, pan Maciej Mazur - Wójt Gminy Nieporęt, pan Marek Piwowarski - Pełnomocnik Prezydenta m. st. Warszawy ds. zagospodarowania nabrzeży Wisły, pan Antoni Lewandowski - Biuro Promocji Miasta Urzędu m. st. Warszawy.