17 grudnia 2007
Warszawska otwarta!

W niedzielne wczesne popołudnie odbyła się skromna, acz dla mieszkańców Olszewnicy Starej w gm. Wieliszew bardzo ważna uroczystość. Oficjalnie oddano im w użytkowanie przebudowaną drogę powiatową - ul. Warszawską.

Ulica Warszawska w Olszewnicy to blisko dwu i półkilometrowy odcinek drogi powiatowej 1820W, łączącej dwie drogi wojewódzkie: 630 i 631. Jego przebudowa stanowiła część zadania inwestycyjnego, obejmującego dokończenie robót na całej drodze 1820W od Jabłonny do Kałuszyna.

Foto
Wstęgę przecinali przedstawiciele gminy Wieliszew (na zdjęciu wójt Waldemar Kownacki)...

Cała inwestycja kosztowała w roku 2007 blisko 10,5 miliona złotych i obejmowała 5,65 km. Wartość robót na terenie gminy Wieliszew wyniosła 3.577.629,13 zł, dzięki czemu wykonano 2,3 km drogi.

Foto
... i powiatu (na zdj. starosta Jan Grabiec)

Ta największa w historii Powiatu Legionowskiego inwestycja mogła być wykonana w ciagu jednego roku dzięki faktowi, iż pozyskano dla niej dofinansowanie zewnętrzne w łącznej wysokości 3,7 miliona złotych. W pozyskaniu 2,7 miliona złotych z tej kwoty Powiat wspomogły Władze Samorządowe Gminy Wieliszew, zaś milion złotych pozyskano w ramach programu Województwa Mazowieckiego.

O opiekę Opatrzności nad użytkownikami drogi zadbał ks. Marek Janicki

W niedzielnej uroczystości uczestniczyli zarówno przedstawiciele gminy Wieliszew, jak i powiatu legionowskiego. Drogowcy poprawili bezpieczeństwo na drodze podnosząc jej jakość, zaś opiekę Opatrzności zapewnił ks. Marek Janicki - proboszcz wieliszewskiej parafii, który dokonał jej poświęcenia.

Fotografie dzięki uprzejmości UG Wieliszew