23 kwietnia 2007
Złote Jabłka 2007 rozdane!

Wczoraj w chotomowskiej filii Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie rozdano Złote Jabłka. Wbrew temu, co może sugerować nazwa imprezy, z sadownictwem ma ona niewiele wspólnego.

Tegoroczna edycja Młodzieżowych Spotkań Artystycznych ZŁOTE JABŁKA to już trzecia impreza, podczas której swoje talenty mogli zaprezentować młodzi ludzie: od uczniów szkół podstawowych po licealistów. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tej edycji wzięło udział 300 młodych artystów, nie tylko z terenu powiatu legionowskiego, ale także z powiatu nowodworskiego.

Foto
Publiczność wypełniła salę widowiskową GCKiS po brzegi

W niedzielne popołudnie licznie zebrana publiczność podziwiała występy laureatów przeglądu i z niecierpliwością czekała na ogłoszenie wyników Spotkań. Kiedy wreszcie to nastąpiło, wszyscy lauraci Złotych Jabłek 2007 – poza ręcznie wykonaną w technice witrażowej statuetką i dyplomem – otrzymali burzliwe brawa.

Foto
Przyszłość polskiej sceny - Zespół Teatralny "Bajtuś" z wicestarostą Januszem Kubickim

Tradycją stało się, że najlepszym wykonawcom Starosta Legionowski funduje stypendia artystyczne. Tym razem po 600 złotych trafiło do Zespołu Teatralnego „iKropka” z Legionowa, Zespołu Teatralnego „Bajtuś” z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Zespołu Tańca „Euforia mini”z Jabłonny. Stypendia i gratulacje przekazał laureatom wicestarosta Janusz Kubicki.

Zespół Taneczny"Euforia" wzbudził euforię jurorów

W bieżącej edycji stypendia artystyczne zostały ufundowane również przez Wójta Gminy Jabłonna.