13 kwietnia 2007
Historia "dwójki"

Kiedy powstała popularna, legionowska podstawówka? Środowisko szkolne zwraca się z prośba o pomoc w ustaleniu początków zasłużonej placówki.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Legionowie Bogumiła Załęska – Waszkiewicz, absolwenci oraz środowisko lokalne szkoły, zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu daty powstania placówki.
Prośbę kierujemy do najstarszych mieszkańców miasta, ale także do wszystkich miłośników historii.

Najwcześniejsze wzmianki o istnieniu szkoły pochodzą od absolwentów pierwszej klasy roku szkolnego 1932/33. Z oświadczenia złożonego przez Pana Feliksa Pędrycza wiemy, że w latach 1932/39 wychowawczynią jego klasy była Pani Aniela Daszkiewicz a dyrektorem Leonard Traczyk. Nie wiemy jednak, czy rok 1932 jest datą powstania placówki, ponieważ dokument powołujący szkołę pochodzi z 1935 r.

Szkoła jest właśnie w trakcie spisywania swojej historii. Dlatego tak ważne jest ustalenie daty początkowej, którą będzie można uznać za rok powstania. Dlatego też kierujemy do Państwa apel o pomoc w tworzeniu historii. Historii nie tylko szkoły, ale także naszego miasta.

Wszelkie informacje prosimy przesyłać na adres promocja@legionowo.pl, bądź też zgłaszać bezpośrednio dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul;. Jagiellońskiej 67 lub szkp2@wp.pl