2 kwietnia 2007
Wybierz szkołę gimnazjalisto
W sali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej odbyła się w ubiegły piątek VII Powiatowa Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych.

Impreza jest co roku organizowana przez Powiat, który jest organem prowadzącym dla publicznych szkół ponadgimnazjalnych na swoim terenie. Jej celem jest przybliżenie uczniom gimnazjów oferty tych placówek i zachęcenie ich do kontynuowania nauki w szkołach na terenie naszego powiatu.

W giełdzie swoje stoiska zaprezentowały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu legionowskiego: Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie, Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Dębem, Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie oraz Liceum Salezjańskie im. Św. Jana Bosko. Obok szkół swoją ofertę zaprezentowały Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowa Izba Gospodarcza w Legionowie, Referat Edukacji Starostwa Powiatowego, Ochotniczy Hufiec Pracy i Cech Rzemiosł Różnych.

Wspólnie z Zespołem Szkół w Dębem swoje propozycje przedstawił również Polski Związek Pracodawców Budownictwa, który objął swoim patronatem Technikum Budowlane. Związek koordynuje wspólny projekt Starosty Legionowskiego i dużych firm budowlanych (Mostostal Warszawa, Erbud S.A.), w ramach którego uczniowie technikum będą mogli odbywać praktyki w największych polskich firmach budowlanych, a później znaleźć w nich pracę.

Szkoły starały się zaprezentować jak najbardziej atrakcyjnie

Giełda to impreza niewątpliwie potrzebna – zarówno szkołom, dla których jest okazją do bezpośredniego promowania swojej oferty edukacyjnej, jak i gimnazjalistom, dla których jest okazją do zapoznania się z tą ofertą.
- Przyszliśmy tu całą klasą – powiedziała Małgosia Dąbrowska z Gimnazjum Nr 2 w Legionowie. - Nie zdecydowałam jeszcze, którą szkołę wybiorę, ale z prezentowanych tutaj najbardziej podoba mi się oferta L.O. im. Konopnickiej.
- To bardzo potrzebna impreza. - dodała jej koleżanka Monika Bączkowska. - W podjęciu decyzji bardzo pomaga możliwość rozmowy z uczniami z tych szkół. Brakuje natomiast informacji, ile punktów z egzaminu gimnazjalnego wymagane jest, aby dostać się do poszczególnych szkół.

Giełda cieszyła się dużym zainteresowaniem

O tym, że giełda cieszy się zainteresowaniem młodzieży świadczyła również ogromna rzesza młodych ludzi odwiedzających stoiska szkół i prezentujących się instytucji. Jest to sygnał dla szkół, że warto się do niej dobrze przygotować, aby pozyskać nowych uczniów. Młodzież bowiem jest coraz bardziej wymagająca, gdy idzie o ofertę edukacyjną szkoły, rozumie bowiem, że zdobyta wiedza jest dla niej kapitałem, który zaowocuje w życiu zawodowym.