3 kwietnia 2007
Seniorzy na scenie
I Mazowiecki Przegląd Twórczości Artystycznej Klubów Seniora odbył się w Chotomowie. Patronat nad imprezą objął starosta legionowski Jan Grabiec.

Organizatorem przeglądu była filia Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie.
Do udziału w pierwszej tego typu imprezie dopuszczono piętnaście zespołów i solistów działających przy klubach seniora z województwa mazowieckiego. W przeglądzie plastycznym wystawiono prace czterdziestu artystów amatorów.
Patronat honorowy nad imprezą, oprócz starosty, objał marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Patronat medialny sprawował tygodnik Mazowieckie TOiOWO.
W sobotę, 31 marca, w siedzibie GCKiS jury w składzie: Ewa Kamińska – plastyk, Wincenty Grabarczyk – aktor i Janusz Kubicki wicestarosta legionowski, przyznało następujące nagrody:

GRAND PRIX – Zespół „KARNIEWIACY” z Gminnego Ośrodka Kultury w Karniewie

Foto
Grand Prix zespół KARNIEWIACY

ZŁOTY SENIOR – Zespół „WĘGROWIANIE” z Węgrowa

SREBRNY SENIOR – Zespół Estradowy Bielany z Bielańskiego Ośrodka Kultury w Warszawie

BRĄZOWY SENIOR – Zespół POGODNA JESIEŃ z Domu Kultury Wola w Warszawie

Wyróżnienia otrzymali: Zespół wokalny KARABELLO z Klubu Seniora Spółdzielni Mieszkaniowej „Górczewska” z Warszawy i zespół wokalny z Iłży.

W kategorii prac plastycznych nagrodzono:

ZŁOTY SENIOR - Barbara Perkowska

SREBRNY SENIOR – Elżbieta Gnarowska

BRĄZOWY SENIOR – Jadwiga Dżuganowska

Wyróżnienia przyznano Wandzie Cichoń i Annie Gąsiorowskiej

Indywidualną nagrodę dla Zespołu „WĘGROWIANIE” z Węgrowa przyznał wicestarosta Janusz Kubicki.

Foto
Nagrodę Grand Prix wręczają, od prawej: Wincenty Grabarczyk, Ewa Kamińska, Janusz Kubicki i Piotr Nowotny