21 maja 2007
Wiatr w żagle

Po raz pierwszy w historii Powiat Legionowski był, wspólnie z firmą Sailing Events, organizatorem Regat o Puchar Starosty Legionowskiego. Impreza okazała się ze wszech miar udana.

Zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w dniu 19 maja Regaty zbiegły się z inauguracją sezonu żeglarskiego. Jednym z celów imprezy, który przyświecał organizatorom była promocja wśród mazowieckiej społeczności urokliwego akwenu jakim niewątpliwie jest Jezioro Zegrzyńskie. Starosta Jan Grabiec oraz przedstawiciel firmy Sailing Events Pan Piotr Sokołowski otwierający Regaty oficjalnie przywitali żeglarską brać życząc udanej, sportowej rywalizacji i dobrego wiatru w żagle.

Na starcie stanęło 9 zespołów, które w głównej mierze składały się z przedstawicieli poszczególnych Gmin oraz pracowników dwóch Komend – Policji oraz Straży Pożarnej. Zdecydowanym faworytem od początku zawodów była drużyna Urzędu Miasta Legionowo, która ostatecznie wygrała całe Regaty. Tuż za nią uplasowała się drużyna Urzędu Gminy Wieliszew oraz KPP Legionowo. Po ogromnym wysiłku związanym ze zmaganiami z wiatrem i wodą przy dźwięku gitar zespołu szantowego popłyneła żeglarska piosenka, przeplatana barwnymi opowieściami dzielnych wodniaków.

Uczestnicy Regat jednoznacznie przyznali, że była to udana impreza, która powinna na stałe wpisać się w kalendarz imprez organizowanych nad wodami Jeziora Zegrzyńskiego. Wszystkich sympatyków żeglarskich zmagań zapraszamy 26 maja do przystani położonej przy Hotelu 500. Odbędą się tam pierwsze, historyczne regaty zaliczane do Polish Match Tour - Pucharu Polski w Match Racingu, nad którymi swój oficjalny patronat objął Starosta Legionowski oraz Prezydent Miasta Legionowo.

Galeria fotograficzna z wydarzenia