17 maja 2007
Zwierzęta wokół nas

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie ogłosiła konkurs fotograficzny. Temat: fauna powiatu legionowskiego.

Regulamin konkursu fotograficznego
Zwierzęta wokół nas

Postanowienia ogólne
1.Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie.
2.Konkurs zostaje objęty honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Legionowo.
3.Konkurs ma zasięg powiatowy.
4.Celem konkursu jest pobudzanie i promocja twórczej aktywności mieszkańców powiatu legionowskiego, pobudzanie i rozwijanie zainteresowania fotografią
i literaturą z zakresu fotografii oraz literaturą przyrodniczą.
5.Konkurs jest podzielony na dwie kategorie wiekowe: dla osób do lat 18 i dla osób
w wieku powyżej 18 lat.
6.Prace oceni jury powołane przez dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Legionowie.
7.Ogłoszenie wyników w październiku 2007 r.
8.Przewidziano nagrody, wyróżnienia oraz nagrody specjalne. Wszyscy laureaci otrzymają nagrody rzeczowe.
9.Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Legionowie
10.Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas wernisażu wystawy w październiku 2007 r. O dokładnym terminie uczestnicy zostaną powiadomieni.

Warunki uczestnictwa w konkursie
1.W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Legionowa i powiatu legionowskiego nie związani profesjonalnie z fotografią przez wykształcenie lub wykonywany zawód i nie będący członkami związków artystów fotografików.
2.Na konkurs można zgłosić fotografie przedstawiające zwierzęta
(ptaki, ssaki, robaki itd.) wykonane w dowolnym miejscu, porze dnia i roku.
3.Na konkurs można zgłosić do 5 nie oprawionych fotografii własnych, dotychczas nie publikowanych i nie nagradzanych, wykonanych dowolną techniką i w dowolnym formacie, nie mniejszym jednak niż 18 x 24 cm i nie większym niż 30 x 40 cm. Fotografie mogą tworzyć cykl.
4.Na odwrocie każdej fotografii należy umieścić:
godło (hasło, symbol lub znak graficzny), a w przypadku osób do lat 18 również cyfrę określającą wiek autora
5.Rozwiązanie godła (imię, nazwisko, dokładny adres [jeśli to możliwe, również e-mail] i numer telefonu) należy umieścić w zaklejonej kopercie opatrzonej tym samym godłem.
6.Fotografie oraz kopertę z godłem należy umieścić w jednej kopercie z napisem: konkurs fotograficzny „Zwierzęta wokół nas”.
7.Prace można składać w Bibliotece osobiście lub przesłać pocztą na adres:
ul. W. Broniewskiego 7
05-120 Legionowo
8.Termin składania prac do 15 września 2007 r.
9.Koszty przygotowania i dostarczenia prac pokrywa uczestnik konkursu.
1.Organizator zastrzega sobie prawo pozyskiwania sponsorów.
2.Organizator zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.
3.Prace nie będą odsyłane do uczestników konkursu.
4.Nagrodzone i wyróżnione prace przechodzą na własność organizatora.
5.Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego wykorzystania zgłoszonych fotografii do promocji konkursu i działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Legionowie.
6.Zgłoszenie fotografii na konkurs jest jednoznaczne z uznaniem niniejszego regulaminu.
7.Informacji dotyczących konkursu udzielają pracownicy Biblioteki na miejscu lub pod numerem telefonu 774-13-13.
8.Niniejszy regulamin dostępny jest we wszystkich placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie oraz pod adresami:
http://www.bibliotekalegionowo.pl; http://www.legionowo.pl;