27 maja 2004
Historyczny pierwszy raz

"Rocznik Legionowski" to pierwszy w dziejach miasta periodyk historyczny. Jego wydanie uświetni obchody 25-lecia Towarzystwa Przyjaciół Legionowa.

Publikacja to efekt prac zespołu redakcyjnego złożonego głównie z regionalistów z TPL oraz działaczy społecznych z terenu Mazowsza. Jak podkreśla prezes TPL Jacek Szczepański "Rocznik to periodyk historyczny, na kartach którego będą ukazywane efekty poszukiwań archiwalnych dotyczących Legionowa, jak i artykuły popularyzujące walory architektoniczno-historyczne powiatu".

W periodyku znalzły się rozprawy przygotowane na na sesję z okazji 50. rocznicy nadania Legionowu praw miejskich (2002 rok). W wydawnictwie nie brak ciekawych artykułów.

Wszystkich zainteresowanych TPL zaprasza 29 maja o godz. 16.00 do sali konferencyjnej SML-W w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 11.