7 maja 2007
Polska biega i Wieliszew też
Można śmiało powiedzieć, że od 2006 roku Polska zaczęła biegać w sposób zorganizowany. Wraz z Polską biega również Wieliszew i już po raz drugi (pierwszy bieg odbył się w październiku 2006 roku) Ośrodek Kultury, referat Sportu i wieliszewska eMka zorganizowali masowy bieg - I Wieliszewski Bieg Wiosny wpisujący się w mapę tej ogólnopolskiej akcji.

W tym roku Gazeta Wyborcza, RMF FM, TVP Sport i RUN Nike objęli patronem ogólnopolską akcję Polska Biega i na stronie internetowej zamieszczają informacje o wszelkich biegach masowych organizowanych w kraju, Zachęcają do tego typu aktywności niecodziennym sloganem:

Polska gada, Polska się martwi, Polska ciężko pracuje, Polska gapi się w telewizor, Polska raz unosi się dumą, a raz wstydzi, Polska wyjeżdża, Polska tyje, Polska pije i pali. Fatalny zestaw. Mamy inną propozycję: Polska biega.

Odpowiadając na to hasło 28 kwietnia pod halą sportową w Wieliszewie zgromadziło się prawie 90 entuzjastów biegania w wieku od 3 do 54 lat. Organizatorzy wytyczyli dwie pętle o dł. 1 i 4 km. Na krótszej wystartowali najmłodsi biegacze z klas I-III, IV-VI oraz zespoły rodzinne na dłuższej wszyscy powyżej 13 roku życia. Patronat nad imprezą objął Starosta Legionowski.

Do biegu, gotowi...

Sygnał do startu dał wójt Waldemar Kownacki (uczestnik biegu) podkreślając dobroczynne znaczenie wszelkiej aktywności fizycznej nie tylko dla naszych mięśni (w tym szczególnie brzucha), ale również i dla naszego umysłu.

Punktualnie o godz. 10.00 na ulicach Wieliszewa zaroiło się od żółtych koszulek startujących. Tym razem na 2 godziny kierowcy samochodów przejeżdżający przez Wieliszew musieli ustąpić pierwszeństwa pieszym i wraz z licznymi mieszkańcami Wieliszewa stali się mimowolnymi obserwatorami i kibicami naszego I Wiosennego Biegu (porządku i bezpieczeństwa na trasie pilnowała policja z miejscowego komisariatu oraz strażacy z OSP w Wieliszewie, Skrzeszewie i Kałuszynie).

Piękna pogoda sprzyjała zawodnikom, którzy tłumnie wzięli udział w biegu

Mimo iż startujący prezentowali „zróżnicowaną" formę (małą pętlę zwycięzca pokonał w czasie nieco ponad 4 min a zwycięzca biegu głównego potrzebował niespełna 13 min, by pokonać całą trasę) wszyscy przekraczający linie mety mogli czuć się zwycięzcami i nie ukrywali satysfakcji z pokonania trasy.

Najszybsi zostali nagrodzeni medalami i pucharami, które ufundowali: starosta powiatu legionowskiego Jan Grabiec, wójt Gminy Wieliszew Waldemar Kownacki, prezes eMki Paweł Kownacki oraz kierownik referatu Sportu i Promocji Dariusz Skrzydlewski.

Biegać każdy może - Józef Dziewulski pobiegł ze swoim 3-letnim wnukiem
Oto zwycięzcy poszczególnych kategoriach:

Chłopcy klasy I-III:

1. Rafał Wojtczak
2. Robert Dominiak
3. Łukasz Barszczewski

Józef Dziewulski startujący w biegu rodzinnym wraz z 3-letnim wnuczkiem Dawidem nie ukrywał satysfakcji z ukończenia trasy a żegnając się z uczestnikami zapowiadał kolejne starty.

A więc wszyscy biegający - do zobaczenia na kolejnym biegu już na jesieni.