2 maja 2007
Zdrowe śpiewanie w Starostwie
Zasady zdrowego trybu życia warto wpajać już najmłodszym. Temu, poza dobrą zabawą, służył IV Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu, który odbył się w ubiegły czwartek (29.04.) w auli Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Konkurs pod tą nazwą, w którym udział wzięło 12 przedszkoli z terenu powiatu legionowskiego, zorganizowała Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Legionowie, zaś patronatem honorowym objął Starosta Legionowski. Współorganizatorem imprezy był legionowski MOK, medialnie patronowała jej Gazeta Powiatowa, a wsparcia sponsorskiego udzielili: Hurtownia Zabawek „Kris” ze Stanisławowa, Przedsiębiorstwo Handlowe „Markus” i Hurtownia Spożywcza „Markus BIS” z Chotomowa, „Papirus” Sklep z artykułami papierniczymi oraz Centrum Poligraficzne „U Adasia”.

Młodych artystów powitał gospodarz starostwa - Jan Grabiec

Celem Przeglądu, organizowanego już po raz czwarty, jest zainteresowanie dzieci i ich opiekunów tematyką zdrowia oraz zainspirowanie uczestników konkursu do poszukiwania treści prozdrowotnych i nowych form wyrazu. Prezentowane utwory mogły zakresem tematycznym obejmować zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, profilaktykę chorób, profilaktykę nałogów, higienę osobistą, higienę jamy ustnej, bezpieczeństwo wypoczynku, bezpieczeństwo na drodze oraz ochronę środowiska i ekologię.

Foto
Młodzi artyści z Gminnego Przedszkola w Zegrzu sięgnęli po najwyższy laur w Przeglądzie, zajmując I miejsce

Aby wzięć udział w Powiatowym Przeglądzie Piosenki o Zdrowiu uczestnicy musieli spełnić szereg warunków, m.in. przedstawić piosenkę o tematyce objętej konkursem z tekstem własnym i po raz pierwszy wykonywanym na festiwalu. Ponadto zespół nie mógł liczyć więcej niż 10 osób.

Foto
Nie tylko piękne piosenki, ale też piękne stroje. Laureaci II miejsca z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego Nr 5 w Legionowie

Młodzi artyści dali z siebie wszystko i tłumnie zgromadzona publiczność doceniła ich występy gromkimi brawami. W atmosferze doskonałej zabawy i zdrowej – zgodnie z myślą przewodnią przeglądu – rywalizacji swoje piosenki zaprezentowały przedszkolaki z Legionowa, Jabłonny i Zegrza.

Występy były wspaniałe, więc jury miało trudny orzech do zgryzienia. Po burzliwych naradach jurorów na podium stanęły:
I miejsce – Gminne Przedszkole w Zegrzu z piosenką pt. „Piosenka na dzień mądry” pod kierunkiem Elżbiety Szewc
II miejsce – Miejskie Przedszkole Integracyjne Nr 5 z piosenką pt. „Oj boli” pod kierunkiem Grażyny Brzozowskiej
III miejsce – Przedszkole Miejskie Nr 6 z piosenką pt. „Nie bądź leniem” pod kierunkiem Janiny Zając i Moniki Budzyńskiej.
Specjalne wyróżnienie za walory muzyczne otrzymały dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 9, które zaśpiewały piosenkę pt. „Sprzątanie”, a przygotowały się pod kierunkiem Ewy Błaszczak i Katarzyny Zbroch. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i maskotki.

Wyróżnione za walory muzyczne dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 9 w Legionowie

W przerwie konkursu uczestnikom i publiczności czas umilił występ pani Anny Kaca, która zaprezentowała zebranym swoje utwory.