29 czerwca 2007
Zagrają na plaży

Tego lata w Wieliszewie nie zabraknie folku, szant i łagodniejszej odmiany rocka, a także plażowej siatkówki, piłki nożnej i… żagli (przez cały sezon udostępniony będzie blisko 20-metrowy pomost). Główną areną muzyczno-rozrywkowych przeżyć będzie publiczna plaża przy ul. 600-lecia, a główną imprezą powiatowy festiwal Szanty nad Zalewem.

Sezon letnich imprez w Gminie Wieliszew, przygotowanych przez Ośrodek Kultury w Wieliszewie wespół z lokalnym Stowarzyszeniem Młodzi dla Rozwoju „eMka" oraz Starostwem Powiatowym w Legionowie, wydaje się być ofertą, która co najmniej na równi rywalizować będzie z propozycjami nadzalewowych sąsiadów. Oto te najważniejsze:

· 14.07. Folk na Plaży
II Edycja Festiwalu Folkowego, wystąpią m.in.: SUSHEE, ORKIESTRA DNI NASZYCH, i inni.

· 18.08. Szanty nad Zalewem
Festiwal Szantowy, wystąpią m.in.: PERŁY i ŁOTRY, SHAMROCK, BANANA BOAT, SMUGGLERS, RYCZĄCE DWUDZIESTKI, MECHANICY SZANTY.

· 18.08. I Otwarte Regaty o Puchar Zalewu Zegrzyńskiego

· lipiec: Amatorskie Mistrzostwa Zalewu Zegrzyńskiego w Siatkówce Plażowej.

· sierpień: Amatorskie Mistrzostwa Zalewu Zegrzyńskiego w Beach Soccer.

· 15.09. Rockowe Pożegnanie Lata, szczegóły wkrótce.

Organizatorzy zapraszają partnerów medialnych i sponsorów.